آرام عربی – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان

آرام عربی - خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان

استان: تهران

  • حوزه انتخابیه: تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
  • شعار: فرزند ایرانی آینده از آن توست.

پویش بزرگ انتخاباتی خبرگزاری آزیلاز با عنوان «با آزیلاز انتخاب کنیم؛ کارآمدی و شایسته گزینی» تلاش دارد با آماده کردن بستری مناسب برای داوطلبان نمایندگی دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، گامی در جهت کمک به مردم برای انتخاب اصلح و برگزاری پرشور انتخابات بردارد.

آرام عربی یکی از داوطلبین نمایندگی دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس است، که در زیر رزومه کوتاهی از وی و پاسخ هایش به سوالات آزیلاز در دو بخش کشوری و استانی را می خوانید:

رزومه:

هدف من تغییر نگرش در تربیت نسل های آینده و اهمیت دادن به موضوعات تربیتی و پرورشی در مدارس با اصلاح سیستم آموزش و پرورش با کمک گرفتن از اساتید مجرب در این زمینه.

* مهم ترین آسیب کارکردی مجلس شورای اسلامی از نگاه شما چیست؟

عدم شفافیت و عدم نظارت درست و قوانین تصویب شده

*مجلس برای تقویت نقش نظارتی و تقنینی خود باید دست به چه اقداماتی بزند؟

باید نظر مستقیم مردم را در تصویب قوانین در نظر داشته باشند.

*نمایندگان چرا نباید اسیر تجمل گرایی شوند و برای پرهیز از این آسیب، چه اقداماتی ضرورت دارد؟

ثروت و قدرت باعث می شود فرعون درون انسان فعال شود و اسیر تجمل گرایی شود و از مشکلات مردم غافل بماند.

*همکاری و همراهی میان مجلس و سایر قوا و دستگاه ها چه تاثیری می تواند بر پیشرفت کشور داشته باشد؟ به نظر شما مهمترین تجلی گاه این همراهی و همکاری چیست؟

اگر قوای سه گانه با قوانین مجلس وعمل به قانون اساسی با همدیگه همکاری داشته باشند روند و پیشرفت کشور سرعت خواهد گرفت، مجلس در راس همه امور است .

*مسوولیت پذیری در قبال مردم موضوعی است که نمایندگان باید همواره به آن توجه داشته باشند. اگر نمایندگان از این مهم غافل شوند، چه پیامدهای منفی ایجاد خواهد شد؟

باعث می شوند مردم اطمینان خود را از دست دهند و در انتخابات مشارکت نداشته باشند

*مردمی بودن یکی از خصیصه های مهم هر نماینده باید باشد. یک نماینده چگونه می تواند این خصیصه را تحقق بخشد بدون آنکه در ورطه عوام زدگی و طرح شعارهای غیر واقع بینانه اسیر شود؟

مردمی بودن یعنی با مردم و در کنار آنها بودن و از نزدیک با مشکلات آنها آشنا باشد و خود را تافته جدا بافته نداند.

* طبق قانون اساسی یک نماینده در قبال همه مردم ایران مسوولیت دارد. برای تحقق این اصل مهم و جلوگیری از بخشی زدگی، باید چه مواردی مد نظر قرار گیرد؟

باید تامین مصالح و مشکلات مردم کشور مورد توجه قرار گیرد.

  • سوالات استانی:

*استان تهران با کمبود سرانه های آموزشی، ورزشی، فضای سبز و… در اکثر مناطق خود به ویژه پردیس مواجه است، برای حل این معضل چه تدابیر عاجلی باید اندیشید؟

باید از متخصصین مربوطه استفاده کرد تا بتوان به کمک آنها در رفع مشکلات اقدام کرد.

*آلودگی هوا و فرسودگی حمل و نقل عمومی یکی از رایج ترین معضلات استان تهران است، برای حل این دو مساله چه برنامه ای دارید؟

متاسفانه به علت آلودگی هوا سالانه حدوداً 21 هزار شهروند در اثر آلودگی هوا جان خود را از دست می دهند که فقط 6400 نفر مال شهر تهران هست. بنظر بنده بهبود کیفیت خودروها، استفاده از انرژی های تجدید پذیر، استفاده کمتر از سوخت مازوت و … به بهبود آلودگی هوا کمک می کند.

*حاشیه نشینی و مهاجرت پذیری بالای تهران یکی از مسایلی است، که این استان و به خصوص شهر تهران را همواره با خود درگیر کرده است، این دو معضل چگونه مدیریت می شوند؟

باید امکانات شهری و مشکل کار برای جوانان رو در شهرستان ها حل کرد تا به فکر مهاجرت به تهران نباشند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آرام عربی – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آرام عربی – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.