آسمان 24 استان 2 روز آینده بارانی است

آسمان 24 استان 2 روز آینده بارانی است

آفتاب نیوز :

صادق ضیاییان درباره آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: امروز در خوزستان، لرستان، ایلام، همدان، زنجان، کرمانشاه، کردستان، اردبیل، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی بارش شدید باران و در مناطق مستعد بارش برف داریم.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: روز آینده در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، گیلان، اردبیل، کردستان، مازندران، کرمانشاه، زنجان، همدان، قزوین، البرز، تهران، ایلام، سمنان، لرستان، همدان، قم، غرب اصفهان و سمنان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، شمال فارس و شمال بوشهر، رگبار باران وزش باد شدید موقت داریم و در ارتفاعات البرز بارش برف پیش بینی می شود.

وی گفت: این شرایط جوی روز پنجشنبه 23 فروردین در اغلب مناطق کشور غیر از نوار جنوبی ادامه دارد.

ضیاییان اضافه کرد: روز جمعه 24 فروردین در نیمه شرقی کشور ابرناکی رگبار و رعد و برق وزش باد شدید موقت و در برخی نقاط خیزش خاک گرد و خاک پیش بینی می شوند.

وی گفت: روز های پنجشنبه تا شنبه پیش ِرو در نیمه شمالی کشور کاهش محسوس دما داریم.

به گفته مدیر کل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای 33 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و زنجان و شهرکرد با کمینه دمای 3 درجه بالای صفر خنک ترین مرکز استان خواهد بود.

ضیاییان در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران روز آینده به تدریج ابری، بعد از ظهر رگبار و رعد و برق، در برخی ساعات باد شدید پیش بینی می شود، همچنین روز پنجشنبه آسمان تهران در برخی ساعات ابری و بارانی همراه با وزش باد شدید است.

هشدار تشکیل موج های با ارتفاع 2.5 متر در سواحل استان های ساحلی خزر

وی گفت: از اواخر وقت چهارشنبه 1403/01/22 تا 24 فروردین، به علت افزایش وزش باد و ارتفاع موج، وزش باد شدید شمال غربی با بیشینه سرعت 32 نات و بیشینه ارتفاع امواج در مناطق ساحلی 1.5 تا 2.5 متر و در مناطق دور از ساحل تا 3 متر با تاکید بر مناطق ساحلی استان های مازندران و گلستان پیش بینی می شود.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: این شرایط جوی روز چهارشنبه 1403/01/22 در مناطق ساحلی و دور از ساحل استان گلستان در دریای خزر، روز پنج شنبه 1403/01/23 در مناطق ساحلی و دور از ساحل استان های گیلان و مازندران و گلستان در دریای خزر، و روز جمعه 1403/01/24 در مناطق ساحلی و دور از ساحل استان های مازندران و گلستان در دریای خزر پیش بینی می شود.

ضیاییان افزود: در این راستا با رعایت ممنوعیت شنا، خطر غرق شدن قایق های سبک و تفریحی، احتمال آسیب به قفس ها و تور های صیادی، اختلال در تردد شناور های حمل و نقل دریایی، احتمال خسارت به تاسیسات دریایی و ساحلی و اختلال در فعالیت های بنادر و اختلال در ورود و خروج شناور ها به حوضچه بنادر وجود دارد. 

وی گفت: توصیه می شود ممنوعیت در تردد قایق ها و شناور های سبک تفریحی و صیادی، ممنوعیت در تردد شناور های نیمه سنگین در دستور کار باشد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آسمان 24 استان 2 روز آینده بارانی است" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آسمان 24 استان 2 روز آینده بارانی است"، کلیک کنید.