آمادگی بوستان های منطقه 12 تهران برای میزبانی از شهروندان در روز طبیعت

آمادگی بوستان های منطقه 12 تهران برای میزبانی از شهروندان در روز طبیعت

شهردار منطقه 12 تهران از اقدامات انجام شده در راستای آماده سازی بوستان های این منطقه به ویژه بوستان های زندگی و شهر برای میزبانی از شهروندان و گردشگران در روز طبیعت خبر داد.

به گزارش آزیلاز و بنابر اعلام سایت شهر، وحیدرضا انارکی محمدی شهردار منطقه 12 تهران، با اشاره به تقارن روز طبیعت با بهار قرآن و شهادت حضرت امیرالمومنین علی علیه السلام؛ گفت: علاوه بر اقدامات متداول هرساله، برنامه های معنوی با محتوای سرگرمی و آموزشی و برگزاری نماز جماعت در بوستان شهر توسط معاونت اجتماعی و فرهنگی برای شهروندان تدارک دیده شده است.

وی افزود: به منظور تامین رفاه و امنیت شهروندان، هماهنگی های لازم با پلیس راهور، نیروی انتظامی، هلال احمر، اورژانس و آتش نشانی انجام شده است. مسیولیت کنترل تردد خودروها و یکطرفه نمودن مسیرها، کنترل امنیت و حفاظت از اموال، کنترل آتش سوزی های احتمالی و رفع حوادث احتمالی و درمان آسیب دیدگان به عهده شهرداری و راهنمایی و رانندگی، یگان حفاظت، سازمان آتش نشانی، اورژانس و هلال احمر است.

انارکی محمدی خاطرنشان کرد: در این روز در بوستان های شهر و زندگی کیسه زباله جمع آوری و تفکیک زباله به همراه بروشورهای آموزشی نیز توسط پرسنل اداره بازیافت شهرداری منطقه 12 توزیع خواهد شد که شهروندان می توانند با جمع آوری زباله در حفظ محیط زیست این بوستان ها مشارکت کنند.

وی گفت: به منظور ارایه خدمات به شهروندان و تامین رفاه ایشان، رنگ آمیزی المان های پارک ها، شستشوی سرویس های بهداشتی، اور هال آب نماها، لایروبی و آب اندازی مجدد دریاچه های مصنوعی بوستان شهر و زندگی، استقرار دو سرویس بهداشتی پرتابل در بوستان شهر و استقرار تانکر آب شرب از جمله تمهیدات اجرایی معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه در بوستان ها برای روز طبیعت است.

شهردار منطقه 12 همچنین از آمادگی اماکن تفریحی و تفرجی مانند آکواریوم، شهربازی، زمین بازی کودکان و قایقرانی در دریاچه های مصنوعی بوستان های شهر و زندگی نیز خبر داد.

انارکی محمدی با اشاره به حضور تعداد زیاد گردشگر در بوستان های منطقه و اهمیت ایجاد محیطی پاکیزه برای میزبانی از آن ها از تخلیه همه مخازن زباله پارک در روز 12 فروردین توسط نواحی شش گانه خبر داد و افزود: در روز طبیعت دستگاه های جمع آوری پسماند خشک در داخل بوستان ها استقرار می یابد.

پایان خبر آزیلاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آمادگی بوستان های منطقه 12 تهران برای میزبانی از شهروندان در روز طبیعت" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آمادگی بوستان های منطقه 12 تهران برای میزبانی از شهروندان در روز طبیعت"، کلیک کنید.