اجرای طرح سلامت خانواده در 195 شهرستان کشور – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان

اجرای طرح سلامت خانواده در 195 شهرستان کشور - خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آزیلاز، بهرام عین اللهی شامگاه یکشنبه در همایش ضیافت زندگی (پیوند اعضا) در مشهد اظهار کرد: پس از انقلاب اسلامی پیشرفت های خیلی خوبی در حوزه سلامت صورت گرفت و تاریخ پرافتخاری طی شده است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: در ابتدای انقلاب وابستگی 100 درصدی به غرب وجود داشت و فقط 9 دانشگاه علوم پزشکی داشتیم و پزشکان بی کیفیت کشورهای همسایه درمان ما را انجام می دادند.

وی گفت: امروز 67 دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی، 22 هزار عضو هیات علمی و 270 هزار دانشجو ایرانی و هشت هزار دانشجوی خارجی در کشور داریم.

عین اللهی ادامه داد: هم اینک در تمام رشته ها و در تمام مقاطع دانشجویان مشغول تحصیل هستند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: همچنین پارسال یک و نیم میلیون گردشگر سلامت در کشور تحت درمان قرار گرفتند.

وی افزود: امید به زندگی از 56 سال در آغاز انقلاب به 76 سال در زمان حاضر ارتقا یافته است.

عین اللهی گفت: مرگ و میر نوزادان نیز از 32 در هزار در آغاز انقلاب به هشت در هزار کاهش یافته، مرگ و میر کودکان از 135 در هزار تولد زنده به 14 در هزار در زمان فعلی کاهش یافته است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: بیماری های واگیر در منطقه کنترل شده است.

وی ادامه داد: کمک به محرومان از اهداف ما است و 36 هزار میلیارد ریال خیران سلامت به این حوزه کمک کردند.

عین اللهی گفت: در حوزه کرونا از کشورهای موفق در حوزه کنترل و درمان کرونا بودیم و 6 واکسن کرونا با 6 نوع پلتفرم متفاوت تولید شد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: امروزه قوی ترین شبکه بهداشت مربوط به جمهوری اسلامی ایران است و 18 هزار خانه بهداشت در کشور وجود دارد.

وی اضافه کرد: طرح سلامت خانواده از امسال در کشور استقرار یافته و در این طرح برای هر عضو خانواده پرونده سلامت تشکیل می شود.

عین اللهی ادامه داد: این طرح هم اینک در 195 شهرستان در دست اجرا است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: شبکه قوی تجهیزات پزشکی در کشور وجود دارد و 300 دستگاه پیشرفته پزشکی در کشور توزیع شده و 16 هزار تخت بیمارستانی در 2 و نیم سال گذشته به تخت های بیمارستانی کشور اضافه شده است.

وی افزود: هوشمندسازی در مراکز پزشکی مورد تاکید است که بیمارستان ولایت در مشهد عملکرد خوبی در این حوزه دارد.

عین اللهی با اشاره به پیش رو بودن انتخابات نیز تاکید کرد: حضور حداکثری در انتخابات ضروری است و همه باید در تعیین سرنوشت خود و کشور شرکت کنیم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اجرای طرح سلامت خانواده در 195 شهرستان کشور – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اجرای طرح سلامت خانواده در 195 شهرستان کشور – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.