ارتش: 12 فروردین سرآغاز دستیابی مردم ایران به استقلال و آزادی است

ارتش: 12 فروردین سرآغاز دستیابی مردم ایران به استقلال و آزادی است

ارتش جمهوری اسلامی در بیانیه تاکید کرد: دوازدهم فروردین سرآغاز دستیابی مردم ایران به استقلال و آزادی و رهایی از استبداد داخلی و استکبارخارجی پس از یک دوره طولانی است.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری آزیلاز؛ ارتش جمهوری اسلامی ایران به مناسبت 12 فروردین «روز جمهوری اسلامی ایران»، بیانیه ای صادر کرد.

متن این بیانیه بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

دوازدهم فروردین ماه سال 1358 روز تعیین کننده و ماندگار در تاریخ پرافتخار ایران اسلامی است. روزی که ملت فهیم، بصیر و انقلابی کشور عزیزمان با حضور حماسی و رای قاطع بیش از 98 درصدی خود، الگوی جدیدی از حاکمیت مبتنی بر مردم سالاری دینی تحت عنوان «جمهوری اسلامی ایران» را بنیان نهادند.

دوازدهم فروردین «روز جمهوری اسلامی ایران» سرآغاز دستیابی مردم ایران به استقلال و آزادی و رهایی از استبداد داخلی و استکبار خارجی پس از یک دوره طولانی و تاریخی در مبارزه علیه نظام های طاغوتی و وابسته به بیگانگان است که در پرتو مجاهدت روحانیت شیعه و رهبری حکیمانه حضرت امام خمینی (ره) مبتنی بر آموزه های دین مبین اسلام، مکتب عاشورا و ایثار و فداکاری آحاد ملت غیور ایران حاصل شد.

جمهوری اسلامی ایران امروز با اتکاء به قدرت الهی و پشتیبانی ملت مومن، انقلابی و بصیر ایران به شجره ای تنومند و قوی تبدیل شده که ثمرات آن در اقتدار داخلی و اعتلای خارجی برای جهانیان روشن است.

نظام اسلامی ایران از آغاز مورد کید و کینه دشمنان قرار داشته و با انواع توطیه و فتنه ها، از جمله جنگ تحمیلی، ترور، تحریم اقتصادی، تهاجم فرهنگی و فشار های سیاسی مواجه شده است، اما ملت غیور ایران با اتکاء به تعالیم اسلامی، تحت رهبری های حکیمانه امامین انقلاب در برابر دشمنان مقاومت و ایستادگی کردند و بر سر آرمان های نظام اسلامی ثابت قدم ماندند.

نظام جمهوری اسلامی با طی مراحل انقلاب و نظام سازی، به دستاورد های بزرگ در حوزه های مختلف علمی و فناوری، دفاعی و امنیتی، پزشکی و عمرانی دست یافته و ایران اسلامی را به قله های افتخار و سربلندی رسانده است. این نظام مقدس که ثمره خون هزاران شهید گلگون کفن و مجاهدت مجاهدان راه خداست، با یاری خداوند متعال، هدایت های رهبر معظم انقلاب اسلامی و هوشیاری ملت آگاه و بصیر ایران اسلامی همچون گذشته توطیه های دشمنان را که امروز در ابعاد و اشکال ترکیبی و شناختی ظهور یافته و در پی جدا کردن مردم از نظام اسلامی است، خنثی کرده و در گام دوم انقلاب اسلامی نیز با شتاب در مسیر ساخت تمدن نوین اسلامی، مسیر عزت، تعالی و پیشرفت را طی کرده و در جهت ظهور منجی عالم بشریت (عج) بسترسازی می کند.

ارتش جمهوری اسلامی ایران ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات ملت شریف ایران در ماه میهمانی خدا و لیالی قدر، دوازدهم فروردین روز «جمهوری اسلامی ایران» را گرامی داشته و اعلام می دارد، همچون گذشته، تحت فرماندهی فرمانده معظم کل قوا (مدظله العالی) با اقتدار از نظام جمهوری اسلامی ایران که دستاورد بزرگ و تاریخی ملت ایران است، حفاظت و پاسداری می کند و در این مسیر فداکار و ثابت قدم خواهد ماند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ارتش: 12 فروردین سرآغاز دستیابی مردم ایران به استقلال و آزادی است" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ارتش: 12 فروردین سرآغاز دستیابی مردم ایران به استقلال و آزادی است"، کلیک کنید.