از انتقاد به عدم آبرسانی به درختان در بوستان جنگلی تا جاری شدن فاضلاب در برخی محلات پایتخت

اعضای شورای تهران نظرات خود را در مورد وضعیت آب و فاضلاب در تهران پس از استماع گزارش مدیرعامل آبفا بیان کردند.

به گزارش آزیلاز، اعضای شورای شهر تهران پس از ارایه گزارش مدیرعامل آبفا در صحن شورای شهر تهران به بیان نظرات خود پرداختند و سوده نجفی رییس کمیته سلامت شورای شهر با بیان اینکه متاسفانه به دلیل عدم وجود سیستم فاضلاب در منطقه 22 فاضلاب برخی برج ها رها و جاری شده بود که مشکلات زیست محیطی را به دنبال داشته است، گفت: اتصال فاضلاب این منطقه به سیستم فاضلاب شهر باید با همکاری شهرداری و آبفا انجام شود.

وی با بیان اینکه امروز شاهد حکمرانی مطلوب آب از لحاظ ارتقاء بهداشت و دیگر بخش ها هستیم و ما در شورا گزارشات محرمانه ای را در این زمینه دریافت کردیم و شرکت آبفا نیز باید موارد لحاظ شده در گزارشات را پیگیری کند، ادامه داد: به دلیل مشکل کم آبی باید نسبت به فرهنگ سازی به ویژه در سنین پایین برای صرفه جویی در مصرف آب اقدام شود؛ اما متاسفانه این موضوع هم در آبفا و هم مدیریت شهری ضعیف است و باید به آن توجه شود.

از انتقاد به عدم آبرسانی به درختان در بوستان جنگلی تا جاری شدن فاضلاب در برخی محلات پایتخت

در ادامه ناصر امانی رییس کمیته منابع انسانی شورای شهر تهران نیز با تاکید بر اینکه مردم از ما آراستگی شهر را طلب می کنند که یکی از مهمترین ابزار این آراستگی، اجرای کامل سیستم فاضلاب است، گفت: در بازدیدهایی که از مناطق داشتیم شاهد جاری شدن فاضلاب در محلات بودیم به خصوص در مناطق 21 و 22 هنوز سیستم فاضلاب اجرایی نشده و یا در برخی محلات منطقه 12 با اینکه سیستم فاضلاب اجرایی شده، انشعابات متصل نشده است و دقت داشته باشید که آمار شهرداری حاکی از این است که تعداد حیوانات موذی به دلیل سیستم فاضلاب افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از مشکلات آبیاری بوستان ها عدم آبرسانی به موقع است که باعث خشک شدن آنها شده است، اظهار کرد: نگهداشت سه بوستان مهم لویزان، چیتگر و سرخه حصار بر عهده شهرداری است؛ اما تعداد زیادی از درختان به دلیل عدم آبرسانی به موقع، خشک شده و باید قطع شوند.

از انتقاد به عدم آبرسانی به درختان در بوستان جنگلی تا جاری شدن فاضلاب در برخی محلات پایتخت

به گزارش آزیلاز، همچنین در ادامه محمد آقامیری رییس کمیته عمران شورای شهر تهران نیز با اشاره به تخلیه غیرمجاز فاضلاب در سیستم آب شهری، گفت: شرکت خاکریز آب تمام نقاطی که فاضلاب به سیستم آب وارد می شود، شناسایی کرده و درخواست داریم گزارش آن ارایه شود و این برای مردم اهمیت دارد که سیستم فاضلاب در سطح شهر به درستی اجرایی شود.

وی در مورد فرونشست نیز با بیان اینکه به دلیل خشکسالی مشکلات زیست محیطی و فرونشست را شاهد هستیم و پش بینی شده که میزان کسری آب به 220 میلیارد لیتر برسد، گفت: پرسش ما این است که آبفا چه برنامه ای برای مدیریت شرایط دارد و گزارشات در مورد جلوگیری از فرونشست و همچنین تمهیدات بهداشتی در زمان وقوع حوادثی همچون زلزله به جز ایجاد مخازن آب اضطراری باید ارایه شود.

ادامه دارد…

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "از انتقاد به عدم آبرسانی به درختان در بوستان جنگلی تا جاری شدن فاضلاب در برخی محلات پایتخت" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "از انتقاد به عدم آبرسانی به درختان در بوستان جنگلی تا جاری شدن فاضلاب در برخی محلات پایتخت"، کلیک کنید.