از تیمم بسیار راضی هستم/ در ایران نباید گل اول را خورد – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان

از تیمم بسیار راضی هستم/ در ایران نباید گل اول را خورد - خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آزیلاز و به نقل از رسانه باشگاه تراکتور، پاکو خمز امروز شنبه طی گفت وگویی با جمعی از اصحاب رسانه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه باتوجه به فراهم کردن امکانات لازم از سوی باشگاه، نتایج تیم را چطور ارزیابی می کنید؟ اظهار داشت: ما از 15 مسابقه در نیم فصل اول 28 امتیاز کسب کرده ایم. بیشترین امتیازی که تراکتور در سال های اخیر توانسته به دست آورد، 52 امتیاز بوده است. اکنون 28 امتیاز داریم و بیش از نصف 52 امتیاز را کسب کرده ایم. ارزیابی من از نیم فصل اول در مجموع بسیار مثبت بوده است. اگر بتوانیم عملکرد نیم فصل اول را تکرار کرده و بهبود ببخشیم، رکورد می زنیم.

سرمربی تراکتور در خصوص اینکه چرا ترکیب تراکتور هر هفته دچار تغییر می شود؟ بیان کرد: تشخیص داده ام ترکیب تیم را در هر بازی، تغییر دهم و این موضوع به نتایج تیم لطمه نزده است. امتیازات کسب شده هم این گفته من را تایید می کند. هیچ کس نمی داند اگر با ترکیب دیگری بازی می کردیم، چه اتفاقی می افتاد.

خمز در پاسخ به این سوال که خواسته هواداران کسب پیروزی مقابل تیم های مدعی بوده و چیزهای دیگر آنان را راضی نمی کند، گفت: این نظر شما است. شما نماینده همه هواداران تراکتور نیستید. ما سعی می کنیم به بهترین شکل رقابت کنیم. امکان دارد ببریم و یا شکست بخوریم؛ چرا که درخصوص رقابت با سه تیم خوب لیگ برتر صحبت می کنیم. دوست داریم در بازی مقابل این تیم ها، پیروز شویم. قبول دارم، در بازی های رو در رو با سه تیم بالای جدول، امتیازات خوبی نگرفته ایم. سعی خواهیم کرد در دیدار مقابل استقلال و سپاهان در تبریز با تلاش بیشتر، پیروز شویم. من نخستین کسی هستم که از عملکرد تیم در این بازی ها ناراضی هستم. دوست دارم تمام بازی ها را ببریم. برخی دیدارها دشوار هستند، برخی دیگر سختی کمتری دارند.

وی در رابطه با اینکه ملوان توانسته مقابل تیم های مدعی پیروز شود، ولی تراکتور نتوانسته و هواداران نگران رتبه تیم در پایان لیگ هستند، گفت: شما از کجا می دانید در پایان فصل چه رتبه ای کسب می کنیم؟ پیشگویی می کنید. 14 مسابقه باقی مانده و نهایت تلاش مان را انجام خواهیم داد. صحبت در خصوص این موضوعات از هم اکنون، معنی خاصی ندارد. به نظرم تمرکز بیش از حد روی بازی با سه تیم مدعی است. لیگ 16 تیم دارد. باید سعی کنیم بهترین عملکرد را داشته باشیم. بهانه قابل قبول نبوده و بازی خوب برای پیروزی در دیدار با تیم های مدعی انجام نداده ایم. اینکه قضاوت در خصوص نتایج تیم تنها معطوف به بازی با این سه تیم باشد، بی انصافی است.

خمز در پاسخ به این سوال، به نظر می آید شکست مقابل تیم های مدعی عادی انگاری شده و در این زمینه شما خونسرد هستید. چرا نتوانستیم بازی بهتری به نمایش گذاشته و پیروز شویم؟ گفت: ما می توانیم بهتر از آن تیم ها بازی کنیم. ولی متاسفانه موضوع این است که آنان بازی را برده اند. به من یاد داده اند هیچ گاه خودم را با کسی مقایسه نکنم و بهترین عملکرد را همیشه از خود نشان دهم، بدون اینکه به کسی نگاه کنم. من خودم را با گواردیولا، کلوپ و آنچلوتی مقایسه نمی کنم و می خواهم بهترین عملکرد را داشته باشم. بازیکنان نیز به جای مقایسه خودشان با دیگران، باید بهترین عملکرد را داشته باشند.

وی ادامه داد: من چیزی را عادی نشان نداده ام و سعی کرده ام واقعیت ها را بگویم. سال گذشته مقابل این تیم ها دو بار پیروز شدیم، ولی امسال چنین نشده است. ما نهایت تلاش را می کنیم تا بهترین عملکرد را در این بازی ها داشته باشیم.

سرمربی تراکتور در پاسخ به این سوال که، آیا بهترین ورژن خود را در این فصل ارایه داده اید؟ گفت: شما سعی می کنید بهترین خبرنگار باشید؟ چنین سوالاتی بی معنا است. هر روز سعی می کنیم بهتر شویم. هنوز کار زیادی برای رسیدن به نقطه آرمانی داریم تا با نوع بازی مان پیروز شویم.

وی در مورد اینکه عملکرد خود در 14 ماه را چطور ارزیابی می کند و چه نمره ای به خود می دهد؟ اظهار داشت: من هر روز هر چه در توان دارم را انجام می دهم. تمامی کارهایم با نهایت تلاش بوده و دوست ندارم خودم را بابت برخی چیزها سرزنش کنم. سعی می کنم کارم را به بهترین شکل انجام دهم. بر اساس قراردادی که با باشگاه دارم، بیشترین تلاش را انجام می دهم.

سرمربی تراکتور در خصوص نظر کارشناسان مبنی بر مشکل تیم در پست هافبک دفاعی و بالا بودن تعداد وینگرهای تیم، اضافه کرد: قنبری، آلوارو و رستمی، سه وینگر تیم را در نقل و انتقالات زمستانی از دست داده بودیم و نیاز به جذب بازیکن جانشین داشتیم. فقط صفا هادی را در پست هافبک دفاعی در اختیار داشتیم و بر اساس نیاز تیم، گزینه های مختلف را در این پست بررسی کردیم. گزینه های موجود تفاوت چندانی با بازیکنان کنونی نداشتند و در نهایت بازیکنی جذب نشد؛ بنا بر این در نیم فصل دوم در صورت نبود صفا هادی، از سایر بازیکنان تیم در این پست استفاده خواهیم کرد.

خمز در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه عملکرد باشگاه در نقل و انتقالات رضایت شما را جلب کرده است؟ توضیح داد: از تیمی که دارم بسیار راضی هستم. از اینکه مربی این باشگاه و بازیکنان هستم به خودم افتخار می کنم. گروهی از بازیکنان حرفه ای و با شخصیت را گردهم آورده ایم. هر روز تمرینات بازیکنان را زیر نظر دارم و به این نتیجه رسیده ام ارزش آن را دارد که با آنان کار کنم. چون نهایت تلاش را انجام می دهند و با اینکه مربی خارجی آمده و شرایط فرق کرده، اما خودشان را با وضعیت وفق می دهند. در مجموع از کل تیم بسیار راضی هستم.

خمز در پاسخ به این سوال، چرا تراکتور نتوانسته بعد از دریافت گل به بازی برگردد؛ آیا به ضعف کادرفنی بر می گردد؟ گفت: تقریباً تمام تیم های ایران بعد از دریافت گل شکست می خورند. کامبک زدن در ایران خیلی سخت است. ما هم هر موقع به گل دست یافته ایم، تیم های دیگر نتوانستند نتیجه را بازگردانند. دلیل اصلی آن، نوع فوتبالی است که در لیگ ایران به نمایش گذاشته می شود و دلیل دیگر نیز اتلاف وقت تیم ها است. وقتی یک تیم پیش می افتد، با اتلاف وقت نمی گذارد بازی ریتم خود را به دست آورد. دروازه بانان و چندین بازیکن بارها خودشان را به مصدومیت می زنند. این موضوع تقریباً در خصوص همه تیم های لیگ برتری صدق می کند. معدود تیم هایی توانسته اند نتیجه را بازگردانند. این امر دلایل متعددی می تواند داشته باشد و از نظر ورزشی همان موضوعاتی بود که اشاره کردم.

وی در پاسخ به این سوال که باشگاه تراکتور هدایتش را به سرمربی لالیگایی سپرده تا تغییری در فوتبال ایران ایجاد کند، چرا ما امسال هیچ سهمی از کامبک های رخ داده در لیگ نداریم؟ بیان کرد: یکی از علت ها این بوده که ما در بسیاری از بازی ها پیروز شده ایم و کمتر فرصت جبران نتیجه پیش آمده است. اگر موضوعی صرفاً در خصوص تیم ما صدق کند، باید از بُعد فنی بررسی شود. معتقدم هیچ گاه نباید در لیگ ایران، گل اول را دریافت کنیم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "از تیمم بسیار راضی هستم/ در ایران نباید گل اول را خورد – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "از تیمم بسیار راضی هستم/ در ایران نباید گل اول را خورد – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.