استفاده از روش های مولکولی پیشرفته برای شناسایی منشا ژلاتین

رستگار مطرح کرد؛

استفاده از روش های مولکولی پیشرفته برای شناسایی منشا ژلاتین

رییس مرکز ملی تحقیقات حلال سازمان غذا و دارو گفت: برای شناسایی منشا ژلاتین از فناوری هایی مانند آنالیز های دستگاهی و روش های مولکولی پیشرفته استفاده می شود.

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری علم و فناوری آزیلاز، حسین رستگار، درباره شناسایی و تشخیص منشا ژلاتین های مصرفی در فرآورده های سلامت محور، اظهار کرد: در حال حاضر روش های متفاوتی برای تشخیص ژلاتین استخراجی از گونه های جانوری مختلف در دنیا ارایه شده که در این رابطه مرکز ملی تحقیقات حلال سازمان غذا و دارو، تحقیقات وسیعی در این زمینه های تشخیصی به کار گرفته است.

وی افزود: برای شناسایی منشا ژلاتین از فناوری هایی مانند آنالیز های دستگاهی، روش های مولکولی پیشرفته و همچنین استفاده از مدل های پیشرفته ریاضی و آماری و هوش مصنوعی استفاده می شود.

رییس مرکز ملی تحقیقات حلال سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه این مرکز با بکارگیری این روش ها و مدل های پیشرفته توانسته است حتی ظرفیت تشخیصی افتراقی منشا نوع ژلاتین از پوست و استخوان را کسب کند، گفت: در این رابطه یافته های مرکز حلال ایران در مجلات معتبر با ایمپکت بالا به چاپ برساند.

وی ضمن تاکید بر نظارت بر حلیت کالا های سلامت محور به عنوان وظایف ذاتی سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت تصریح کرد: برنامه های تخصصی و پایش های عالی در حوزه حلیت کالا های سلامت محور در حال حاضر در این مرکز در حال اجرا و پیگیری است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "استفاده از روش های مولکولی پیشرفته برای شناسایی منشا ژلاتین" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "استفاده از روش های مولکولی پیشرفته برای شناسایی منشا ژلاتین"، کلیک کنید.