استقرار کانکس های موقت آتش نشانی در نقاط بحرانی ایمنی

استقرار کانکس های موقت آتش نشانی در نقاط بحرانی ایمنی

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از استقرار کانکس های موقت آتش نشانی در نقاط بحرانی بازار تهران و منطقه 12 خبر داد.

به گزارش آزیلاز،  قدرت الله محمدی در هفتاد و دومین جلسه کمیته ایمنی و مدیریت بحران شورای شهر تهران با اشاره به بافت منطقه 12 و قرارگیری نقاط مهمی مانند بازار تهران در این منطقه از استقرار کانکس های موقت آتش نشانی در نقاط بحرانی منطقه خبر داد و گفت: با همکاری مدیریت شهری این اقدام در میدان بهارستان به زودی اجرایی خواهد شد.

وی همچنین با بیان اینکه برخی از ساختمان های دارای وضعیت بحرانی ایمنی که از سوی آتش نشانی شناسایی شده در منطقه 12 قرار دارد، گفت: سازمان آتش نشانی با کمک مالکان و مدیران ساختمان های نا ایمنی و ساختمان های دارای وضعیت بحرانی ایمنی، نسبت به ارتفاء ایمنی در این ساختمان ها اقدام کرده است. خوشبختانه دستگاه قضایی نیز در این خصوص همکاری خوبی با ما دارد.

محمدی افزود: علاوه بر آن ما تلاش کردیم که در این مدت در کنار کاهش تعداد ساختمان های نا ایمن شهر تهران، از افزوده شدن ساختمانی جدید به این فهرست نیز جلوگیری کنیم که در این حوزه نیز بسیار موفق بودیم.

تلاش برای افزایش ایمن سازی منطقه 12

وحیدرضا انارکی محمدی، شهردار منطقه 12 نیز در در ادامه این جلسه گفت: در تلاش هستیم در راستای توافقات فی مابین شهرداری منطقه با سازمان های متملک در بازار بزرگ تهران، این ملک ها و زمین ها در اختیار مدیریت شهری برای ارتقای ایمنی بازار قرار گیرد.

شهردار منطقه 12 با اشاره به اینکه ایمن سازی منطقه 12 با محدودیت های میراث فرهنگی و اوقاف مواجه است، گفت: باید بر اساس برنامه اقدام جامع مشترک و بهره مندی از نظرات مشاوران، برنامه ایمن سازی منطقه را گام به گام و بر اساس اولویت های مهم جلو ببریم.

وی در ادامه به وجود زمین های بلااستفاده در منطقه 12 به خصوص بازار بزرگ تهران اشاره کرد و افزود: این زمین ها تبدیل به نقاط بی دفاع شهری شده اند که بستری برای آتش سوزی واتفاقات ناگوار هستند. با توافقات بین سازمان های ذیربط می توان مالکیت این زمین ها در راستای ارتقای ایمنی منطقه مانند استقرار کانکس آتش نشانی و تجهیزات ایمنی به مدیریت شهری واگذار شود.

در این جلسه همچنین معاونان سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی و سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران نیز گزارش هایی از اقدامات انجام گرفته در زمینه وضعیت ایمنی در برابر حریق ، ارزیابی ایمنی ساختمان ها از نظر سازه ای و  همچنین آموزش به شهروندان ارایه دادند.

پایان خبر آزیلاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "استقرار کانکس های موقت آتش نشانی در نقاط بحرانی ایمنی" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "استقرار کانکس های موقت آتش نشانی در نقاط بحرانی ایمنی"، کلیک کنید.