اسرائیل ذوب می شود – آزیلاز

اسرائیل ذوب می شود - آزیلاز

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در تاریخ 14/03/ 1403در مراسم سی و پنجمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (رحمه الله) با تاکید بر اینکه عملیّات طوفان الاقصی یک ضربه ی تعیین کننده به رژیم صهیونیستی بود، خاطر نشان کردند:

«امروز رژیم صهیونیستی در مقابل چشم مردم دنیا دارد بتدریج ذوب میشود، دارد تمام میشود؛ این را مردم دنیا دارند می بینند.»

برخی از دلایل ذوب شدن تدریجی اسرائیل را می توان در تحولات زیر جستجو کرد.

1.از آغاز عملیات بزرگ طوفان الاقصی تاکنون، رژیم صهیونیستی در هیچ یک از معادلات نظامی، سیاسی و منطقه ای و بین المللی دستاوردی کسب نکرده و به اهداف خود نرسیده است. این رژیم با کشتار بیرحمانه مردم بیدفاع فلسطین که مصداق بارز نسل کشی است،سعی در پنهان کردن شکست خود دارد.در حالی که محور مقاومت تمامی طرح های عملیاتی خود را بطور هماهنگ،با تقسم کار منطقه ای و بر اساس برنامه ریزی حساب شده، انجام می دهد.نکته مهم اینکه اعضای محور مقاومت هنوز تمام توان نظامی خود را به میدان نیاورده اند و به صهیونیست ها با اطلاع از این واقعیت در میدان نبرد سردرگم شده و تنها به تداوم نسل کشی روی آورده اند.

2.تداوم نسل کشی و جنایات رژیم صهیونیستی که با بمباران جنگنده های دریافتی از آمریکا به اردوگاه آوارگان فلسطینی در نصیرات و رفح به اوج خود رسید، مغایر با موازین و مقررات بین المللی و بی توجهی به حکم دیوان دادگستری بین المللی مبنی بر توقف جنایت بود باعث انزوای رژیم در سطح جهانی شد.تهاجم وحشیانه به اردوگاه نصیرات و رفح و کشتار غیرنظامیان نشان داد که کابینه این رژیم به ریاست نتانیاهو نه تنها تمایلی برای آزادی اسرای اسرائیلی ندارد بلکه مانع اصلی آزادی آنان است.در این مقطع حتی آمریکا و انگلیس که حامیان اصلی صهیونیستی و شریک نسل کشی آن هستند،حداقل برای حفظ ظاهر، با تداوم جنایات این رژیم مخالف هستند و تصویب قطعنامه اخیر شورای امنیت علیه اسرائیل نیز این موضع را تائید می کند. رویکرد تجاوزکارانه اسرائیل قطعا در عضویت این رژیم در سازمان ملل و دیگر نهادهای بین المللی تاثیر خواهد گذاشت و آرای کشورهای حامی به رسمیت شناختن فلسطین به عنوان عضو ثابت در سازمان ملل در مجمع عمومی این سازمان را بیشتر خواهد کرد.

3.وضعیت نابسامان رژیم صهیونیستی، دست حماس را در عرصه دیپلماسی برای چانه زنی بیشتر جهت تامین منافع مردم فلسطین،پُر کرده و قدرت دیپلماسی مقاومت را در دنیا افزایش داده است.در عین حال حملات رژیم صهیونیستی به هیچ وجه مانع از ادامه مبارزه گروه های فلسطینی و حماس در مقابله با اسرائیل نشده و همان طور که فرماندهان نظامی حماس و دیگر گروه های مقاومت اعلام کرده اند مبارزه علیه این رژیم با شدت بیشتری ادامه یافته و به تدریج وضعیت سخت تری علیه رژیم صهیونیستی شکل خواهد گرفت.مقامات غربی بخصوص صهیونیست های اراضی اشغالی اذعان کرده اند که رژیم در شمال فلج شده و پایگاه های نظامی آن بطور دائم زیر آتش سنگین حزب الله قرار داشته است. این رسانه ها اذعان کردند که در یک روز حدود 200 موشک از جنوب لبنان به سمت شمال فلسطین اشغالی شلیک شده که یک رکورد از آغاز جنگ تاکنون به شمار می رود. نیروهای محور مقاومت به ویژه حزب الله و انصارالله اعلام کرده اند که عملیات های کیفی و استفاده از سلاح های جدید را در دستور کار خود قرار داده و محاسبات دشمن را تغییر خواهند داد.

4.در داخل اراضی اشغالی نیز اختلافات درون کابینه بیشتر شده و نه تنها ادامه زندگی برای شهرک نشینان سرزمین های اشغالی را با مشکلات گسترده اقتصادی، اجتماعی، طبقاتی و معیشتی مواجه کرده بلکه زندگی سیاسی نتانیاهو را در معرض فروپاشی قرار داده است. این شرایط سبب شکل گیری مهاجرت معکوس یهودیان و برگزاری اعتراضات گسترده شهرک نشین های صهیونیست بوده و تبلیغات رژیم مبنی بر دفاع از منافع یهودیان را بی اثر ساخته است.

واقعیت های صحنه نشان می دهد که رژیم صهیونیستی در مسیر زوال قرار گرفته و به گفته رهبر معظم انقلاب به تدریج در حال ذوب شدن است. ایالات متحده آمریکا و همپیمانان رژیم صهیونیستی از شکست راهبردی و منطقه ای اسرائیل در برابر محور مقاومت مطلع و با تداوم خطای محاسباتی در حمایت از اسرائیل به ایجاد یک نظم جدید در غرب آسیا که در آن رژیم اشغالگر وجود نخواهد داشت،کمک می کنند.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اسرائیل ذوب می شود – آزیلاز" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اسرائیل ذوب می شود – آزیلاز"، کلیک کنید.