اشک و لبخند دختران ورزشکار خوزستانی در سالی که گذشت

اشک و لبخند دختران ورزشکار خوزستانی در سالی که گذشت

آزیلاز/خوزستان دختران خوزستانی در سال 1403 به موفقیت های بزرگی دست پیدا کردند که از جمله آن می توان به کسب سه سهمیه پاراالمپیک پاریس و قهرمانی تیم پالایش نفت آبادان در سوپرلیگ فوتسال زنان ایران اشاره کرد.

در حوزه ورزش بانوان استان خوزستان طی سال گذشته موفقیت های زیادی حاصل شد؛ کسب عناوین متعدد و درخشش پرمدال بانوان خوزستانی در بازی های آسیایی و پاراآسیایی و کسب سهمیه پارالمپیک کام مردم خوزستان را شاد کرد.

به گزارش آزیلاز، در ادامه نیز بخشی از دستاوردها و اقدامات انجام شده در ورزش زنان خوزستان را می خوانید.

جمعیت بانوان ورزشکار سازمان یافته استان خوزستان 100 هزار و 432 نفر است و 300 هیات شهرستانی نیز در بخش بانوان فعال بوده و 42 نواب رییس در هیات های ورزشی استان خوزستان مشغول به فعالیت هستند.

در سال های اخیر 74 ورزشکار زن خوزستانی به تیم های ملی دعوت شده اند که از این تعداد 20 نفر به عضویت تیم ملی درآمدند؛ ضمن این که تعداد مدال های کسب شده در این بخش در سطح بین المللی و بالاتر نیز 23 مدال بود. نکته حایز اهمیت در ورزش بانوان خوزستان در سالی که گذشت، کسب سه سهمیه پاراالمپیک پاریس توسط ورزشکاران استان بود.

همچنین سال گذشته 11 هزار و 700 نفر در ورزش همگانی و روستایی در بخش بانوان مشارکت داشتند و خوزستان در بخش بانوان در سال 1402، 20 میزبانی رویدادهای کشوری را بر عهده داشت.

سال گذشته تجلیل از 20 مربی و ورزشکار مدال آور در بازی های آسیایی، پاراآسیایی و مسابقات جهانی نیز توسط اداره کل ورزش و جوانان خوزستان انجام شد تا این تقدیر خون تازه ای به رگ های ورزش خوزستان از این جهت که هیچ موفقیتی از چشم مسیولان ورزش استان دور نمی ماند، تزریق کرده باشد.

قهرمانی تیم پالایش نفت آبادان در سوپر لیگ فوتسال زنان ایران، قهرمانی تیم وزنه برداری بانوان خوزستان در مسابقات کشوری، نایب قهرمانی تیم ملی حفاری در لیگ یک تیراندازی زنان ایران و صعود به لیگ برتر، صعود باشگاه نفت امیدیه به سوپر لیگ فوتسال زنان کشور، حضور 9 بانوی خوزستانی در بازی های آسیایی و پاراآسیایی هانگژو به همراه کسب دو مدال طلا، یک نقره و یک برنز در بازی های پاراآسیایی هانگژو و کسب سکوی چهارمی بازی های آسیایی هانگژو توسط نگین شیخی در اسکیت، از دیگر موفقیت های ورزش خوزستان در سال 1402 است.

همچنین برگزاری اجرای طرح ملی بانوی توانا، طرح ملی جشنواره دختران آفتاب ایران زمین، طرح ملی جشنواره الگوهای برتر عفاف و حجاب، طرح ملی پایش و تندرستی بانوان شاغل و تقدیر از نواب رییسان هیات های ورزشی استان و مسیولان ورزش بانوان در شهرستاها از جمله عملکرد معاونت ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان در سال 1402 است.

البته سال گذشته در جریان بازی های پاراآسیایی هانگژو یک اتفاق تلخ هم برای ورزش زنان خوزستان رقم خورد؛ در روز اول هاشمیه متقیان ورزشکار نامی خوزستان در رشته دو و میدانی، در ماده پرتاب نیزه کلاس F56 هم به مدال طلا رسید و هم رکوردشکنی کرد اما با اعتراض چینی ها به تاخیر یک دقیقه ای متقیان در کال روم، مدال طلای این ورزشکار پس گرفته شد تا متقیان با خاطره ای تلخ هانگژو را ترک کند.

همچنین حضور در لیگ برتر فوتبال زنان که مطالبه چندین ساله دختران خوزستانی است، سال گذشته نیز بر روی میز سه باشگاه لیگ برتری خوزستان معطل ماند تا شاید در 1403 نگاه جدی تری به این موضوع شود و در نهایت دختران خوزستانی به آرزوی چندین ساله خود برسند.

اگرچه ورزش بانوان در استان خوزستان باتوجه به پتانسیل موجود هنوز جای کار زیادی دارد اما اقدامات انجام شده در سال گذشته نوید روزهای خوب برای این بخش در سال 1403 است؛ سالی که خوزستان علاوه بر بخش آقایان در بخش زنان نیز در پاراالمپیک پاریس نماینده دارد و باید منتظر درخشش زنان خوزستانی ها در این میدان بزرگ بود.

پایان خبر آزیلاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اشک و لبخند دختران ورزشکار خوزستانی در سالی که گذشت" هستید؟ با کلیک بر روی خانواده، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اشک و لبخند دختران ورزشکار خوزستانی در سالی که گذشت"، کلیک کنید.