اظهار نظر عجیب انجمن واردکنندگان تلفن همراه در مورد رجیستری آیفون های ممنوعه

اظهار نظر عجیب انجمن واردکنندگان تلفن همراه در مورد رجیستری آیفون های ممنوعه

به گزارش آزیلاز، برخلاف گفته های مهدی عبقری دبیرسابق انجمن واردکنندگان تلفن همراه که دلیل عدم رجیستری و ممنوعیت واردات آیفون 14 و 15 را ارزبری و عمل مقابل به مثل در تحریم کالای ایرانی می دانست، عبدالمهدی اسدی رییس هییت مدیره انجمن واردکنندگان تلفن همراه نسبت به این موضوع اعلام بی اطلاعی کرده است.

آزیلاز در خبری نوشت:این درحالیست که طی یکسال گذشته باممانعت از واردات ایفون 14-15 تعداد بسیار زیادی آیفون رفرش و ریپک توسط اعضای انجمن واردکنندگان تلفن همراه وارد کشور شده است و این افراد میلیاردها تومان سود ازاین راه بدست آوردند. در حقیقت بخشی از این افراد احتمالا آیفون های رفرش و ریپک را ارزان تر خریداری کرده اند اما به طور مثال آیفون های 13 را به قیمت کالای نو به مصرف کننده نهایی فروخته اند.

احتمال فضاسازی و سوء استفاده فروشندگان کالای ممنوعه پس از اظهارات رییس انجمن واردکنندگان موبایل

نکته دیگری که وجود دارد در زمینه اظهارات رییس انجمن واردکنندگان موبایل در خصوص احتمال باز شدن رجیستر شدن آیفون های 14 و 15 است. او در اظهاراتی گفته است که امیدوار است در آینده نزدیک این امکان فراهم شود و انجمن پیگیر این موضوع است.

رییس انجمن واردکنندگان در بخش دیگری از اظهارات خود گفته است که عده ای باتوانمندی الکترونیکی و کامپیوتری براحتی مسیر قانونی را دور زده و ایفون را رجیستر می کنند.

این اظهارات در شرایطی مطرح شده است که تمامی مسیولین مخصوصا ریاست کالای ممنوعه طی چندین مناظره و نامه اقدام به جمع آوری و عدم رجیستری آیفون های 14 و 15 کرده اند. این اظهارات در حالی مطرح شده که می تواند تاثیر زیادی در فضاسازی های موجود در بازار تلفن همراه به دنبال داشته باشد و منجر به انتفاع فروشندگان کالاهای ممنوعه شود که تا کنون اقدام به واردات غیرقانونی آیفون های 14 و 15 کرده اند.

با توجه به این شرایط این سوال وجود دارد که چرا تا کنون جهت برخورد با این کالاهای ممنوعه اقدام جدی صورت نگرفته است؟ باید به این نکته توجه داشت که در آینده ممکن است تغییر در روند رجیستری نیز ایجاد شود اما نکته دارای اهمیت این است که تا آن روز، این دسته از کالاها به عنوان کالای ممنوعه شناخته شده و باید جلوی فروش آزادانه آنها گرفته شود.

217

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اظهار نظر عجیب انجمن واردکنندگان تلفن همراه در مورد رجیستری آیفون های ممنوعه" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اظهار نظر عجیب انجمن واردکنندگان تلفن همراه در مورد رجیستری آیفون های ممنوعه"، کلیک کنید.