اعلام پربازدیدترین مکان های تاریخی تهران

اعلام پربازدیدترین مکان های تاریخی تهران

وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کاخ های سعدآباد و گلستان را پربازدیدترین مکان های تاریخی تهران از ابتدای نوروز اعلام کرد.

به گزارش آزیلاز، براساس پایش انجام شده از آمار روزهای اول تا چهارم فروردین ماه در استان تهران، موزه ها و مجموعه ستادی، مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد با 55 هزار و 39 بازدیدکننده (تعداد 246 هزار و 358 بازدید)، مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان با 36هزار و 461 بازدیدکننده (تعداد 212 هزار و 435 بازدید) و مجموعه فرهنگی تاریخی کاخ نیاوران با 29 هزار و 970 بازدیدکننده (تعداد 118 هزار و 195 بازدید) رتبه های اول تا سوم را کسب کرده اند.

موزه ملی ایران با 8 هزار و 652 بازدیدکننده (تعداد 17 هزار و 294 بازدید)، موزه آبگینه و سفالینه با 1780 بازدیدکننده، موزه فرش با 753 بازدیدکننده و موزه رضا عباسی با 308 بازدیدکننده در رتبه های بعدی قرار دارند.

روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همچنین اعلام کرد: در روز چهار فروردین ماه 598 هزار و 266 بلیت برای موزه ها، پایگاه ها و اماکن فرهنگی تاریخی تحت پوشش این وزارتخانه فروخته شده که این تعداد بلیت به 134 هزار و 96 بازدیدکننده اختصاص یافته است.

براساس اعلام قبلی این وزارتخانه، استان های فارس، اصفهان، تهران، خوزستان و خراسان رضوی تا کنون بیشترین میزان بازدید از آثار تاریخی را به خود اختصاص داده اند و مجموعه حافظیه، تخت جمشید و سعدآباد نیز پربازدیدترین مکان های تاریخی تا کنون اعلام شده اند.

پایان خبر آزیلاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اعلام پربازدیدترین مکان های تاریخی تهران" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اعلام پربازدیدترین مکان های تاریخی تهران"، کلیک کنید.