افتتاح هتل 5 ستاره فوتبال و صدور مجوز احداث ساختمان جدید فدراسیون/ نایب رییس بانوان رای نیاورد

مجمع عمومی سالیانه فدراسیون فوتبال برگزار شد و موارد مهمی مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش آزیلاز، مجمع عمومی فدراسیون فوتبال از ساعت یازده امروز (سه شنبه) در مرکز ملی فوتبال آغاز شد. در ابتدای این مجمع، هدایت الله ممبینی، دبیر کل فدراسیون فوتبال، گزارش مختصری درباره رویدادها و عملکرد فدراسیون در سال 1402 داد.

در ادامه دستور جلسه این مجمع توسط ممبینی به رای گیری گذاشته شد که از بین 87 عضو مجمع، 70 رای ماخوذه دریافت شد که در نهایت با کسب 58 رای، دستور جلسه مجمع به تصویب رسید.

طبق دستور جلسه مقرر شد که گزارش عملکرد فدراسیون فوتبال و صورت های مالی حسابرسی سه سال گذشته این فدراسیون ارایه شود و به تصویب برسد. همچنین قرار است نایب رییس سوم (بانوان) فدراسیون فوتبال هم انتخاب شود. در حال حاضر مریم منظمی به عنوان سرپرست نایب رییسی سوم در هیات رییسه فدراسیون فوتبال حضور دارد.

افتتاح هتل 5 ستاره فوتبال و صدور مجوز احداث ساختمان جدید فدراسیون/ نایب رییس بانوان رای نیاورد

علاوه بر این، قرار است آیین نامه مالی و معاملاتی فدراسیون فوتبال به تصویب برسد که باید دید در این آیین نامه درباره حق پخش تلویزیونی که در برنامه هفتم توسعه هم آورده شده است، تعیین تکلیف می شود یا نه. در پایان هم قرار است درباره احداث ساختمان فدراسیون فوتبال تصمیم گیری شود.

مهدی تاج، رییس فدراسیون فوتبال پس از تصویب دستور جلسه با بیان این که در حال حاضر اوضاع فوتبال ایران در AFC خوب است و در کمیته های مختلف کنفدراسیون فوتبال آسیا اعضای موثر ایرانی حضور دارند.

او با بیان این که فدراسیون فوتبال روابط خوبی با کشورهای مختلف دارد، ادامه داد: تنها کشوری که ما برای رفت و آمد باشگاه ها مشکل داشتیم، عربستان بود که این مشکل حل شد. من فکر می کنم ما نتایج قابل قبولی با مربی ایرانی در جام ملت های قطر داشتیم. در فوتبال ساحلی نتایج قابل قبولی با مربی ایرانی داشتیم. در بخش نوجوانان اوضاعمان خوب است. ما چهار بار همه مردم را به خوبی خنداندیم و مردم را شاد کردیم. این از مولفه های فوتبال است. یک بار وقتی در فوتبال نوجوانان برزیل را در جام جهانی بردیم، یک بار پس از پیروزی مقابل ولز در جام جهانی، یک بار پس از پیروزی برابر ژاپن در جام ملت ها و یک بار هم پس از موفقیت در جام جهانی فوتبال ساحلی. البته قهرمانی در دستمان ما بود که افتاد.

رییس فدراسیون فوتبال افزود: ما در فوتبال بزرگسالان دوم آسیا هستیم و به نظرم با توجه به اختلاف 5 امتیازی که در رنکینگ داریم، دوباره قهرمان آسیا می شویم. ما در فوتسال ششم دنیا هستیم. ما در فوتسال بانوان قهرمان آسیا هستیم و همچنین نتایج خوبی در فوتبال بانوان در استرالیا رقم خورد. ما در بخش زیرساخت اقدامات موثری داشتیم. ما دیروز مجوز ساخت فدراسیون فوتبال را از اعضای مجمع گرفتیم. همین الان در حال انجام اقداماتی در زمین مدنظرمان هستیم. قرار است یک ساختمان شیک برای فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ فوتبال و فوتسال ساخته شود.

تاج بیان کرد: ما دو روز دیگر یک هتل پنج ستاره در کمپ تیم ملی افتتاح می کنیم و قرار است تیم ملی در این هتل برای بازی ترکمنستان حضور داشته باشد. آن هتل تمام امکانات مناسب را دارد و تجهیز شده است. آن هتل به نام هتل فوتبال نامگذاری می شود. با این اوصاف ما در کنار هتل مجد آکادمی فوتبال، از هتل بی نیاز می شویم. در کل یک راه درآمدزایی داریم.

پس از صحبت های رییس فدراسیون فوتبال، ولی الله خسروی، حسین خبیری و محمد اسفندیارپور توسط اعضای مجمع به عنوان ناظر این مجمع عمومی انتخاب شدند. علاوه بر این، فروزان سلیمانی، علی نادری و محمدرضا غفاری به عنوان شمارش کنندگان آرا انتخاب شدند.

با پخش ویدیویی از عملکرد فدراسیون فوتبال در سال 1402، موسسه بیرونی ای که گزارش مالی فدراسیون را بررسی کرده بود، ارایه کرد و گزارش های مالی فدراسیون را مشروط دانست. پس از آن رحمان نیا، رییس کمیته حسابرسی فدراسیون فوتبال اظهاراتی درباره صورت های مالی فدراسیون داشت چرا که موسسه بیرونی ایراداتی به صورت های مالی گرفته بود. براساس توضیحات رحمان نیا، در بحث دارایی ها و بدهی های ارزی فدراسیون فوتبال، بخش زیادی از حساب های دریافتنی فدراسیون فوتبال به دلیل مطالبات فدراسیون از AFC وصول نشده است.

همچنین درباره بدهی 2 میلیون یورویی فدراسیون فوتبال به شستا در سال 99 برای پرداخت حقوق ویلموتس سرمربی اسبق تیم ملی، این بدهی از نظر ریالی پس از یک سال با پرداخت 250 میلیارد تومان تسویه حساب شده بود اما شستا در آن زمان به این موضوع طرح دعوی می کند که فدراسیون در آن برهه نتوانست به موقع اعاده حق کند تا رای به سود شستا اعلام شود. رحمان نیا در ادامه توضیحاتش می گوید: با این حال با پیگیری های رییس فدراسیون فوتبال در حال حاضر دوباره این پرونده در حال بررسی است و فدراسیون امیدوار است که رای به نفع فدراسیون برگردد تا دو ساختمانی که شستا توقیف کرده بود، دوباره به وضعیت عادی برگردد.

مریم منظمی با 34 رای از 70 رای به حد نصاب نرسید تا به نایب رییسی سوم نرسد و همچنان نایب رییس سوم فدراسیون فوتبال با سرپرست به کارش ادامه دهد. همچنین آیین نامه مالی معاملاتی فدراسیون فوتبال با کسب 60 رای از 70 رای به تصویب رسید. در پایان هم ضرورت احداث ساختمان جدید فدراسیون فوتبال با کسب 59 رای از 70 رای به تصویب رسید.

پایان خبر آزیلاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افتتاح هتل 5 ستاره فوتبال و صدور مجوز احداث ساختمان جدید فدراسیون/ نایب رییس بانوان رای نیاورد" هستید؟ با کلیک بر روی خانواده، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افتتاح هتل 5 ستاره فوتبال و صدور مجوز احداث ساختمان جدید فدراسیون/ نایب رییس بانوان رای نیاورد"، کلیک کنید.