افزایش تخت های بیمارستانی دردولت سیزدهم/ کاشت 2000 حلزون شنوایی در کشور

افزایش تخت های بیمارستانی دردولت سیزدهم/ کاشت 2000 حلزون شنوایی در کشور

معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه 16 هزار تخت به ظرفیت بیمارستانی کشور اضافه کردیم، گفت: دولت سیزدهم توانسته است 10 درصد از ظرفیت تخت های بیمارستانی را ایجاد کند.

به گزارش آزیلاز، دکتر سعید کریمی در مراسم «دستاوردهای 45 ساله نظام سلامت» که صبح امروز(13 بهمن) در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد، اظهارکرد: بررسی کارنامه عملکرد دولت سیزدهم بیانگر این است که پیشرفت های چشمگیری در حوزه درمان اتفاق افتاده است.

وی با اشاره به تعداد تخت های بیمارستانی کشور گفت: دولت سیزدهم توانست 16 هزار تخت به ظرفیت تخت های بیمارستانی کشور اضافه کند. با توجه به اینکه تعداد تخت های بیمارستانی کشور 160 هزار مورد است، باید گفت که 10 درصد از ظرفیت تخت های بیمارستانی کشور در دولت سیزدهم ایجاد شده است.

معاون درمان وزارت بهداشت ادامه داد: وزارت بهداشت توانسته است تعداد تخت های «پی ای سی یو» را افزایش دهد. پیش از اینکه دولت سیزدهم اجرای امور را در دست بگیرند، تعداد تخت های پی ای سی یو معادل 500 مورد بود که در حال حاضر تعداد این تخت ها به 1050 مورد رسیده است. توانسته ایم تعداد تخت های آی سی یو را نیز به 2500 تخت برسانیم.

وی با بیان اینکه «فدراسیون جهانی آموزش پزشکی» آموزش پزشکی عمومی ایران را تایید کرده است، افزود: آموزش پزشکی عمومی ایران مورد تایید فدراسیون جهانی آموزش پزشکی قرار گرفته است، به نحوی که وزارت بهداشت می تواند اعتباربخشی آموزش پزشکی در منطقه را انجام دهد.

معاون درمان وزارت بهداشت درباره ارایه خدمات درمانی رایگان گفت: سه دهک پایین جامعه، تحت پوشش بهزیستی و کمیته امام خمینی (ره) و کودکان کمتر از هفت سال از خدمات درمان رایگان برخوردار هستند.

وی با بیان اینکه بررسی ها بیانگر این است که 340 بیمار در کشور انگلستان در صف انتظار درمان قرار دارند، اظهارکرد: اگرچه چنین شرایطی در انگلستان حاکم است اما بیماری در کشور ایران حضور ندارد که در صف درمان به انتظار بنشیند.

معاون درمان وزارت بهداشت در ادامه گفت: دستاوردهای بسیاری طی حیات انقلاب اسلامی به دست آمده است. تعداد پزشکانی که در کشور فعالیت می کنند افزایش یافته است. 160 هزار پزشک در کشور مشغول ارایه خدمت هستند که 60 هزار نفر از این تعداد پزشکان متخصص هستند.

وی ادامه داد: دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در حوزه پزشکی محدود به افزایش تعداد پزشکان نمی شود بلکه در حوزه درمان دستاوردهایی داشته ایم. ایران در حوزه پیوند کلیه پیشگام است.

معاون درمان وزیر بهداشت با اشاره به اقدامات درمانی در دوران پاندمی کرونا گفت: تمام بیمارانی که نیاز به درمان بیشتر داشتند در دوران کرونا بستری شدند همچنین بیشترین میزان تزریق واکسن کرونا را از آن خود کردیم. عملکرد وزارت بهداشت به نحوی است که مورد تشویق سازمان بهداشت جهانی قرار گرفتیم.

کریمی درباره وضعیت گردشگری سلامت گفت: حدود یک میلیون و 200 هزار توریست سلامت برای دریافت خدمات درمانی به کشور سفر کرده اند. با توجه به اینکه خدمات درمانی که در ایران ارایه می شود، در مرز دانش حرکت می کند، افراد برای دریافت خدمات درمانی به ایران سفر می کنند.

وی درباره کاشت حلزون شنوایی گفت: وزارت بهداشت دولت سیزدهم توانسته است کاشت 2000 حلزون شنوایی را انجام دهد.

معاون درمان وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: دستاوردهای حاصل شده و حرکت در مرز دانش ما اثر توجه به دانشمندان است.
پایان خبر آزیلاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افزایش تخت های بیمارستانی دردولت سیزدهم/ کاشت 2000 حلزون شنوایی در کشور" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افزایش تخت های بیمارستانی دردولت سیزدهم/ کاشت 2000 حلزون شنوایی در کشور"، کلیک کنید.