افزایش تصادفات در روزهای برفی/ توصیه های پلیس به رانندگان – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان

افزایش تصادفات در روزهای برفی/ توصیه های پلیس به رانندگان - خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آزیلاز، سرهنگ فیروز کشیر درباره رانندگی خودروها در شرایط برفی و لغزندگی معابر، گفت: با توجه به بارش نزولات آسمانی پلیس راهور فاتب به رانندگان عزیز توصیه می شود که در این شرایط به هیچ عنوان از موتورسیکلت برای ترددها استفاده نکنند.

وی ادامه داد: چند نکته اساسی به رانندگان وسایل نقلیه توصیه می شود که با بکارگیری آنها می توان از میزان تصادفات تا حدود زیادی کاست.

وی ادامه داد: تردد موتورسیکلت سواران برابر ماده 169 آیین نامه راهور در سطح معابر لغزنده و حین بارندگی ممنوع است لذا به موتورسواران عزیز توصیه می شود از تردد و حرکت در معابر بویژه هنگام بارندگی به جهت ایمنی و حفظ جان خود پرهیز نمایند.

سرهنگ کشیر بیان داشت: موتورسیکلت دو چرخ دارد و به واسطه همین نسبت به دیگر وسایل نقلیه آسیب پذیر تر است و دلیل توصیه به عدم تردد و عدم حرکت در معابر و روزهای بارانی به این عزیزان نیز همین نکته می باشد.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد: رانندگان خودروها به چند توصیه مهم توجه داشته باشند: اینکه تیغه های برف پاک کن را تمیز و سالم نگه دارید چرا که این کار در روزهای بارانی خود نشان می دهد و اگر این برف پاک کن نتواند شیشه مقابل شما را به خوبی پاک و تمیز نماید شما در رانندگی و دید مقابل خود قطعاً دچار مشکل خواهید شد.

سرهنگ کشیر افزود: نکته مهم رانندگی در آب و هوای برفی این است که رانندگان با توجه کامل به مقابل و اطراف برانند، سرعت مجاز و مطمینه را رعایت نموده و در نظر داشته باشند با توجه به کاهش میدان دید راننده، رانندگی در این آب و هوا نیازمند دقت بیشتری است.

سرهنگ کشیر ادامه داد: قبل از حرکت حتماً مخزن شیشه شوی و باک بنزین خودرو را پر کرده و از سالم بودن آن مطمین شده و همواره از سالم بودن سیستم بخاری خودرو در این فصل مطمین شوید و قبل از حرکت نسبت به بازدید موارد ذکر شده اقدام نمایید.

وی گفت: رانندگان همچنین از سرعت و سبقت در معابر لغزنده حین بارش نزولات آسمانی پرهیز نموده و با سرعت مطمینه و حتی کمتر از آن تردد نمایند

وی افزود: بارش بر احتمال برخورد و تصادفات خودروها را به علت لغزنده بودن سطح راه و معابر چندین برابر می کند. به همین دلیل است که رانندگی در این شرایط سعه صدر بیشتری از رانندگان را می طلبد و با توجه به لغزنده بودن معابر رانندگان می بایست فاصله طولی بیشتری را با خودروی مقابل رعایت نمایند تا امکان تصادف را به حداقل ممکن برسانند تا اگر اتفاقی افتاد بتوانند خودروی خود را کنترل کرده و از تصادف با خودروی جلویی اجتناب ورزند.

وی مجدد به رانندگان توصیه کرد که در روزهای بارانی و برفی حتماً با سرعت مطمینه حرکت کرده و فاصله طولی را با خودروی مقابل بیش از پیش رعایت کرده و از عجله و شتاب در رانندگی خودداری نمایند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افزایش تصادفات در روزهای برفی/ توصیه های پلیس به رانندگان – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افزایش تصادفات در روزهای برفی/ توصیه های پلیس به رانندگان – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.