الجزیره: شگفتی انتخابات ایران، حضور چشمگیر بانوان ایرانی است – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان

الجزیره: شگفتی انتخابات ایران، حضور چشمگیر بانوان ایرانی است - خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آزیلاز، مشابه رقابت های انتخاباتی هر دوره که با نزدیک شدن به ساعت پایانی رای گیری، شور انتخاباتی و اقبال مردم در مراکز رای گیری در سراسر کشور به اوج می رسد؛ رسانه های خارجی نیز این ضیافت ملی را در ساعت های پایانی رای گیری پوشش ویژه خبری و تحلیلی می دهند.

در همین راستا، خبرنگار شبکه خبری الجزیره در تهران در گزارشی مشروح از حوزه های مختلف رای گیری در نقاط مختلفی از شهر تهران پرداخته است.

خبرنگار الجزیره با اشاره به اقبال گسترده مردمی و تشکیل صف های طولانی برای رای گیری به ویژه در ساعت های پایانی رای گیری به حضور چشمگیر شهروندان تهرانی در برخی حوزه های رای گیری از جمله ازدحام مقابل حسینیه «ارشاد» در خیابان شریعتی، و شهر ری مشابه دوره های گذشته پرداخت.

شبکه قطری الجزیره با اختصاص تیتری معنادار برای این دوره از انتخابات درباره حضور گسترده بانوان ایرانی در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی به همراه ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان واکنش نشان داد و حضور شاخص زنان در این دور از انتخابات با توجه به حوادث سال گذشته در ایران ابراز شگفتی کرد.

در همین راستا، شبکه الجزیره تیتری ویژه خبری خود درباره انتخابات جاری در ایران را به «حضور چشمگیر بانوان ایرانی» اختصاص داد و رویداد برجسته این دور از انتخابات را حضور ویژه و معنادار و گسترده زنان در نامزدی انتخابات پارلمانی بیان کرد.

در همین ارتباط، شبکه قطری به نقل از «انسیه خزعلی» معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده از نامزدی دست کم 1700 بانوی ایرانی در انتخابات جاری مجلس خبرداد.

الجزیره در بخشی از گزارش خود برخلاف فضاسازی مرسوم رسانه های بیگانه و معارض برای کم رنگ جلوه دادن مشارکت سیاسی مردم به مصاحبه با برخی شهروندان پرداخته و به انعکاس نظرات مردم در این مصاحبه پرداخت.

الجزیره به انعکاس نظرات بانوان ایرانی در اقبال گسترده زنان در این دوره از رقابت ها پرداخت و حضور چشمگیر بانوان را در خودباوری و انگیزه آنان در تغییر مواد قانونی برای آزادی های مدنی و رفاه اقتصادی و سیاسی و فرهنگی بر اساس قوانین موجود در اساسنامه قانون جمهوری اسلامی ایران دانست.

این شبکه در بخشی از گزارش خود با استناد به نظرسنجی ها، پیروزی فهرست اصولگرایان در این دور از رقابت ها را محتمل دانست.

دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی روز جمعه 11 اسفند 1402 با رای گیری در 1218 حوزه انتخابیه اصلی و فرع در سراسر ایران برگزار شد. بیش از 15 هزار نفر در انتخابات مجلس شورای اسلامی تایید صلاحیت شده اند که 12 درصد خانم و 88 درصد آقا بودند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "الجزیره: شگفتی انتخابات ایران، حضور چشمگیر بانوان ایرانی است – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی خانواده، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "الجزیره: شگفتی انتخابات ایران، حضور چشمگیر بانوان ایرانی است – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.