انتظار از رکابزنان در قهرمانی آسیا: زنان نه اما مردان باید مدال بگیرند

انتظار از رکابزنان در قهرمانی آسیا: زنان نه اما مردان باید مدال بگیرند

رییس فدراسیون دوچرخه سواری گفت: اعزام بانوان به مسابقات پیست قهرمانی آسیا حمایتی است اما از مردان انتظار مدال داریم.

رسول اسدی در گفت وگو با آزیلاز درباره ی انتظار از مدال آوری رکابزنان پیست در مسابقات قهرمانی آسیا 2024 بیان کرد:  اعزام در بخش بانوان به صورت حمایتی است اما در بخش مردان انتظار مدال داریم و امیدوارم این اتفاق رخ دهد. تیم خوبی در رده جوانان داریم و حتی در رده جوانان بانوان هم شینا واحدی رکابزن خوبی است و شانس مدال دارد.

او در مورد کم شدن تعداد مدال های پیست ایران در سال های اخیر گفت: چندین سال قبل ماده چهار کیلومتر تعقیبی تیمی را منحل کردند. در حالی که ماده مهمی است و بقیه ماده ها هم از آن تغذیه می شوند. تا الان  نتوانسته ایم این رشته را احیا کنیم. البته به سرعت هم نمی توان کاری کرد اما بعد از قهرمانی آسیا در نظر داریم روی جوانان کار کنیم تا یک تیم در رده جوانان بسازیم. در بخش سرعت هم فاصله زیادی بین ایران و بقیه کشورها افتاده است. تجهیزات ما به روز نیست و پیست چوبی هم نداریم. رکابزنان نیمه استقامت تا حدودی می توانند این مسیله را پوشش دهند اما در بخش سرعت نیاز به پیست چوبی است.

اسدی ادامه داد: برخی ها ممکن است بگویند چرا رکابزنان سرعت با تعداد کمتر اعزام می شوند اما وقتی پتانسل و زیر ساخت نیست چرا باید تعداد نفرات زیادی را اعزام کنیم. البته کسانی که با وجود این مشکلات و سختی ها استعداد دارند و تک ستاره هستند، آنها را اغزام می کنیم. برطرف کردن فاصله ای که در بخش سرعت رخ داده نیاز به زمان دارد.

رییس فدراسیون در مورد آغاز به کار مربی خارجی دوچرخه سواری گفت: قرار بود هفته گذشته کار را شروع کنیم اما کسالت داشت. درخواست هایش را فرستاد و همه چیز مهیا است تا تست ها را انجام دهیم و نتایج را برای مربی بفرستیم. تست هایی را در نظر دارد انجام شود از این رو با کمیته ملی المپیک صحبت کردیم تا این تست ها در آکادمی ملی المپیک انجام شود. پس از هر جلسه تمرینی نیز فایل نتایج تمرینات را برایش ارسال می کنیم.

پایان خبر آزیلاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "انتظار از رکابزنان در قهرمانی آسیا: زنان نه اما مردان باید مدال بگیرند" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "انتظار از رکابزنان در قهرمانی آسیا: زنان نه اما مردان باید مدال بگیرند"، کلیک کنید.