اهمیت به زنان و خانواده جزو دیدگاه های راهبردی آیت الله رییسی بود

اهمیت به زنان و خانواده جزو دیدگاه های راهبردی آیت الله رییسی بود

رییس شورای فرهنگی و اجتماعی زنان و خانواده شورای عالی انقلاب فرهنگی عنوان کرد: اهمیت به خانواده و سلامت خانواده برای آیت الله رییسی در جهت دیپلماسی نبود بلکه یکی از جلوه های توجه اصیل آیت الله رییسی بود.

به گزارش آزیلاز، دکتر فهیمه فرهمند پور، رییس شورای فرهنگی و اجتماعی زنان و خانواده شورای عالی انقلاب فرهنگی با تسلیت شهادت رییس جمهور و همراهانشان اظهار کرد: با اینکه چند روزی از سقوط بالگرد رییس جمهور و شهادت ایشان گذشته اما هنوز بهت حادثه کم نشده است و باید روزهای زیادی بگذرد تا پذیرش این حادثه در میان افکار عمومی رخ دهد.
وی با اشاره حضور گسترده مردم در مراسم تدفین رییس جمهور شهید بیان کرد: اگر مسیولان خودشان را جزیی از پیکره مردم بدانند، مردم نیز آنها را از خود می دانند و احساساتشان جریحه دار می شود، این اتفاق نشان داد که حکمرانی از مردم است.
رییس شورای فرهنگی و اجتماعی زنان و خانواده شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره نگاه آیت الله رییسی به زنان و خانواده تاکید کرد: برای اینکه مجموعه عملکرد یک مسیول را بررسی کنید اجزای اقدامات مورد بررسی می گیرد و می توان تحلیل کمی داشت. اما در زمینه رویکرد آیت الله رییسی به زنان و خانواده قصد ندارم این نگاه کمی را داشته باشم بلکه می خواهم این موضوع را مورد اشاره قرار دهم که این موضوع در سطوح مدیریتی ایشان چه جایگاهی داشت؟
دکتر فرهمندپور ادامه داد: آشنایی بنده با ایشان به دوران ریاست قوه قضاییه و تولیت آستان قدس برمی گردد، موضوع زنان و خانواده دارای ابعاد بهم پیوسته و از طرفی دارای مرز است، زنان و خانواده هر دو جزو دیدگاه های راهبردی ایشان بود.
وی بیان کرد: اهمیت به خانواده و سلامت خانواده برای آیت الله رییسی تنها در جهت دیپلماسی نبود بلکه یکی از جلوه های توجه اصیل آیت الله رییسی بود. زنان و خانواده در دیدگاه ایشان اصالت داشت. توجه به زنان و جایگاه زنان و ضرورت به میدان دادن به زنان، فقط به عنوان برگ برنده دیپلماسی نبود بلکه ایشان به آن معتقد بود.
رییس شورای فرهنگی و اجتماعی زنان و خانواده شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: زمانی که تولیت آستان قدس را پذیرفتند این نهاد ساختار کاملاً سنتی داشت، ورود ایشان باعث شد که گفتمان زن و خانواده وارد آستان قدس ایجاد شود. در قوه قضاییه هم همینطور بود و ایشان همواره جلساتی با نخبگان و فعالان حوزه زنان داشتند.
دکتر فرهمندپور تاکید کرد: نگاه به خانواده و زنان از نظر آیت الله رییسی اصیل بود. سرزیر آن را در همه بخش ها مشاهده می شود این نگاه در کار و خانواده ایشان وجود داشت.
وی عنوان کرد: وقتی مسیولیت شورای فرهنگی و اجتماعی زنان و خانواده شورای عالی انقلاب فرهنگی را پذیرفتم، گفتند خانم ها شایسته بهترین ها هستند خودتان را برای عرضه بهترین ها آماده کنید.

پایان خبر آزیلاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اهمیت به زنان و خانواده جزو دیدگاه های راهبردی آیت الله رییسی بود" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اهمیت به زنان و خانواده جزو دیدگاه های راهبردی آیت الله رییسی بود"، کلیک کنید.