بازتاب های یک پاسخ مشروع، سرانجام حریم تیاترشهر و خبرهایی از نمایشگاه کتاب

بازتاب های یک پاسخ مشروع، سرانجام حریم تیاترشهر و خبرهایی از نمایشگاه کتاب

واکنش ها به پاسخ موشکی ایران به اسراییل، معرفی اعضای کاروان قرآنی اعزامی ایران به حج تمتع سال 1403، جاماندگی روزنامه ها و خلاء خبری صداوسیما در پاسخ موشکی ایران، آغاز عملیات اجرایی آماده سازی نمایشگاه کتاب، راه اندازی «گردشگری مقاومت» در ایران، از سرانجام حریم تیاتر شهر تا چالش های جشنواره ها، فهرست جدید از 30 فیلم پرفروش تاریخ سینما، دستور رییسی برای تاسیس یک شهر جهانی و… از جمله اخبار امروز فرهنگی هنری آزیلاز بودند.

به گزارش آزیلاز، حمله شب گذشته سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به اهداف معین نظامی در عمق خاک سرزمین های اشغالی باعث شد تا بار دیگر کارشناسان جهانی حیرت کرده و براین اصل که ایران قدرت برتر موشکی منطقه است بار دیگر تاکید کنند. حیرتی که شبیه آن را در سال 1364 و عملیات والفجر8 ( عبور از اروند رود و تصرف فاو) شاهد بودیم.

واکنش ها به پاسخ موشکی ایران به اسراییل

پس از عملیات «وعده صادق»، جمعی از شاعران، مداحان و منبری های کشور در حمایت از این اقدام، در فضای مجازی با هشتگ «تنبیه متجاوز» یا «انتقام سخت» واکنش نشان دادند.

اهالی فرهنگ و هنر و رسانه همزمان با حملات تنبیهی و عملیات گسترده پهپادی سپاه پاسداران علیه رژیم صهیونیستی، با انتشار مطالبی در فضای مجازی به این اقدام، واکنش نشان دادند.

کاربران شبکه های اجتماعی از دقایق نخست عملیاتِ مشروع پاسخ ایران به حمله اسراییل، باز هم واکنش هایی متفاوت و طنز به این اتفاق مهم نشان دادند؛ واکنش هایی که در دل خود، اشاره به چندین و چند رویداد داخلی دیگر نیز دارد.

مراجع تقلید، علما، شخصیت ها، نهادها و مراکز حوزوی با صدور پیام ها و گفت وگوهایی جداگانه ای از عملیات «وعده صادق» تقدیر کرده و نسبت به پیامدهای هرگونه حماقت و ماجراجویی رژیم صهیونیستی و همپیمانان غربی آن هشدار دادند.

معرفی اعضای کاروان قرآنی اعزامی ایران به حج تمتع سال 1403

اعضای کاروان قرآنی جمهوری اسلامی ایران اعزامی به حج تمتع سال 1403 موسوم به کاروان نور مشخص شدند.

جاماندگی روزنامه ها و خلاء خبری صداوسیما در پاسخ موشکی ایران

بهروز بهزادی ـ روزنامه نگار باسابقه ـ در پی پاسخ موشکی کشورمان به اسراییل در شامگاه یکشنبه و جاماندگی روزنامه ها در روز بعد، معتقد است: روزنامه ها دیگر وظیفه خبررسانی ندارند و در چنین موقعی تنها از طریق فضای مجازی و صفحه آنلاین خودشان است که می توانند خودشان را نشان بدهند.

انتشار تک آهنگ «الوعد الصادق» + صوت

همزمان با حملات تنبیهی و عملیات گسترده سپاه پاسداران علیه رژیم صهیونیستی تک آهنگ «الوعدالصادق» از سوی مرکز موسیقی مآوا منتشر شد.

آغاز عملیات اجرایی آماده سازی نمایشگاه کتاب

مدیر کمیته اجرایی و پشتیبانی سی وپنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از آغاز عملیات اجرایی آماده سازی این نمایشگاه خبر داد.

معاون جدید امور بین الملل بنیاد سعدی منصوب شد

رییس بنیاد سعدی در حکمی سیدعلی موسوی زاده را به عنوان معاون جدید امور بین الملل این بنیاد منصوب کرد.

نمایش نقاشی های نجات یافته از آتش «نوتردام»

پنج سال پس از آتش سوزی مهیب کلیسای «نوتردام» پاریس، نمایشگاهی جدید گنجینه های هنری که از این آتش سوزی نجات یافتند را به نمایش می گذارند.

راه اندازی «گردشگری مقاومت» در ایران

در دو سال گذشته بیش از 40 میز برای گردشگری راه اندازی شده است، از گردشگری ادبی تا اسب، خوراک و جنگ. حالا مدتی است «میز گردشگری مقاومت» نیز فعال شده که به گفته مسیول دبیرخانه آن قرار است عمق تاریخ مقاومت در حوزه ملی را نشان دهد و مفاهیم و گفتمان مقاومت را در بستر گردشگری انتقال دهد.

دستور رییسی برای تاسیس یک شهر جهانی

رییس جمهور دستور داد شهر جهانی «نوآوری و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی و خلاق کشور» تاسیس شود.

واگذاری 100 بنای تاریخی برای مرمت و بهره برداری

مدیرعامل صندوق توسعه و احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی از هدف گذاری برای واگذاری نزدیک به 100 بنای تاریخی برای مرمت و بهره برداری خبر داد.

از سرانجام حریم تیاتر شهر تا چالش های جشنواره ها

مدیر کل هنرهای نمایشی درباره آخرین وضعیت حریم تیاتر شهر و چالش های برخی جشنواره ها سخن گفت.

حکایت تعارض در تعریف سینمای اجتماعی و اتهام سیاه نمایی

سیدجمال ساداتیان درباره اولویت های تعیین شده مدیران برای فیلمسازی در سال 1403 گفت: اگر قرار است در کنار فیلم های کمدی، ساخت فیلم های اجتماعی در اولوبت باشد، باید به گونه ای عمل شود که به سرنوشت برخی فیلم های دفاع مقدسی دچار نشوند.

فهرست جدید از 30 فیلم پرفروش تاریخ سینما

هر چند سال یک بار فیلمی از راه می رسد و با شکستن رکوردهای گیشه به جمع پرفروش ترین فیلم های تاریخ سینما می پیوندد.

تغییر دیوارنگاره میدان فلسطین 

همزمان با حمله تنبیهی ایران، دیوارنگاره جدید میدان فلسطین با همین موضوع نصب و رونمایی شد.

پیشنهادهایی برای خواندن:

تصمیمی که سرنوشت چهار مزدور سودانی را عوض کرد

روایت جواد قارایی از شنیدن غرش موشک های ایرانی

حراج 2 نقاشی کمیاب

پدر قصه گویی عرفانی کیست؟

پایان خبر آزیلاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بازتاب های یک پاسخ مشروع، سرانجام حریم تیاترشهر و خبرهایی از نمایشگاه کتاب" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بازتاب های یک پاسخ مشروع، سرانجام حریم تیاترشهر و خبرهایی از نمایشگاه کتاب"، کلیک کنید.