بازی های مهم با VAR برگزار می شود/ سقف قرارداد اجرایی خواهد شد – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان

بازی های مهم با VAR برگزار می شود/ سقف قرارداد اجرایی خواهد شد - خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آزیلاز، مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال در خصوص خاطرات سال 1402 اظهار داشت: فوتبال ورزشی است که در آن اتفاقات تلخ زیادی رخ می دهد و به نظرم تلخ ترین آن مربوط به دیدار تیم ملی برابر قطر در نیمه نهایی جام ملت های آسیا بود که به نوعی قهرمانی را از چنگ ما در آورد.

او ادامه داد: ما در یک چهارم نهایی تیم ملی ژاپن را خیلی خوب شکست دادیم و در نیمه دوم این دیدار کاملاً سوار بر بازی بودیم. در حال حاضر نقطه عطف فوتبال در آسیا کشور ژاپن محسوب می شود و باید سعی کنیم تا به این کشور و استانداردهای روز دنیا برسیم.

تاج در خصوص برگزاری دیدارهای لیگ برتر با سیستم کمک داور ویدیویی VAR گفت: مجوز برگزاری بازی های لیگ برتر با سیستم کمک داور ویدیویی را گرفته ایم و قصد داریم تا چند دیدار مهم در نیم فصل دوم را با VAR برگزار کنیم. از همین رو 5 دستگاه جدید VAR خریداری شده و با دو دستگاهی که در اختیار داریم در مجموع 7 دستگاه سیستم کمک داور ویدیویی برای رقابت های لیگ برتر به کار گرفته می شود.

او افزود: مشکل اکنون در وجود اتاق VAR در ورزشگاه ها است که امیدوارم این مشکل هم رفع شود تا تعداد بازی های بیشتری را در لیگ برتر با VAR برگزار کنیم.

تاج در مورد قانون سقف قرارداد باشگاه ها تصریح کرد: قانون سقف بودجه باشگاه ها در امسال خوب بود و برای فصل آینده هم حتماً چنین قانونی را خواهیم داشت تا میزان قراردادها کنترل شود. در لیگ قبلی مجموع قرارداد تمام تیم ها 1,820 میلیارد تومان بوده است. ما قصد داریم با اعمال قانون سقف بودجه جلوی هزینه های بدون پشتوانه را بگیریم.

رییس فدراسیون فوتبال در مورد کسب مجوز حرفه ای برای دو باشگاه استقلال و پرسپولیس گفت: روند اخذ مجوز حرفه ای این دو باشگاه نسبت به سال گذشته خیلی بهتر است و بسیار امیدواریم تا سرخابی ها مجوز حرفه ای دریافت کنند. قطعاً تا 10 فروردین یکی از این دو باشگاه به یکی از بانک های خصوصی واگذار خواهند شد تا از لحاظ مالکیت مشترک با مشکل رو به رو نشود.

تاج در مورد برگزاری دیدار دوستانه برای تیم ملی فوتبال گفت: ما تمام تلاشمان را می کنیم تا یک بازی دوستانه خوب برای تیم ملی برگزار کنیم. ما درآمد ثابتی از داخل ایران نداریم و بیشتر منابع مالی ما به فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا وابسته است که در آن هم با مشکلاتی مواجه هستیم اما همانطور که گفتم تمام تلاشمان را می کنیم تا یک دیدار خوب دوستانه برگزار کنیم.

رییس فدراسیون فوتبال در خصوص اضافه شدن افشین قطبی به کادر فنی تیم ملی گفت: قطبی جز مربیان با دانش فوتبال ایران و قطعاً هر اسمی را که امیر قلعه نویی به ما بدهد با او وارد مذاکره خواهیم شد تا به کادر فنی تیم ملی اضافه شود اما تاکنون قلعه نویی اسم قطبی را به ما نداده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بازی های مهم با VAR برگزار می شود/ سقف قرارداد اجرایی خواهد شد – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بازی های مهم با VAR برگزار می شود/ سقف قرارداد اجرایی خواهد شد – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.