بایسته های تحقق یک حماسه – آزیلاز

بایسته های تحقق یک حماسه

تحقق حماسه ای مکمل حماسه بدرقه شهیدان خدمت مطالبه رهبر معظم انقلاب اسلامی از مردم و مسئولان در چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری است که قرار است در هشتم تیرماه 1403 برگزار شود.

به گزارش آزیلاز، عباس حاجی نجاری در یادداشتی در سرمقاله روزنامه جوان نوشت:معظم له در اجتماع عظیم مردم در سی وپنجمین سالگرد عروج حضرت امام خمینی (ره)، با تاکید بر اهمیت این انتخابات، خاطرنشان کردند ملت ایران برای حفظ منافع و تثبیت عمق راهبردی خود در معادلات پیچیده بین المللی و برای اینکه بتواند ظرفیت ها و استعدادهای طبیعی و انسانی خود را ظهور و بروز بدهد تا کام کشور شیرین شود و همچنین برای اینکه بتواند حفره ها و رخنه های اقتصادی و فرهنگی را پر کند، به رئیس جمهوری فعال، پرکار، آگاه و معتقد به مبانی انقلاب احتیاج دارد. 
شهادت هشتمین رئیس جمهور نظام جمهوری اسلامی ایران حضرت آیت الله رئیسی در 30 اردیبهشت 1403، برگزاری انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری را یک سال به جلو انداخت و در شرایطی که کشور هنوز به تلاش ها و مجاهدت های این شهید برای تکمیل کارهای باقی مانده والتیام ضعف های ناشی از عملکرد گذشتگان نیاز داشت، وارد برگزاری یک انتخابات زودرس شد که طبعاً تمهید مقدمات آن به زمان بیشتری نیاز داشته و دارد. 
تشکیل دولت سیزدهم در 12 مردادماه 1400 با توجه به روندهای گذشته یک فرصت و سرمایه بزرگ برای نظام اسلامی و مهم ترین ابزار برای ایجاد تغییر در شرایط نامطلوب موجود و حرکت کشور به سمت نقطه مطلوب بود. آغاز این دولت شباهتی با آغاز به کار روسای جمهور ادوار گذشته در جمهوری اسلامی ایران نداشت، چراکه شرایط داخلی و بین المللی، چالش ها و فرصت هایی معتنابهی را در پیش روی دولت سیزدهم قرارداده بود، بحران کرونا و آمار نگران کننده 700 کشته در روز، در کنار خالی بودن خزانه و آمارهای نگران کننده از وضعیت انبارهای کالاهای اساسی، آمار پایین فروش نفت و حجم انباشته نفت ایران در درون نفتکش های سرگردان در دریاها و افیانوس ها که مصرف کنندگان از ترس تحریم های امریکا جرئت خرید آن را نداشتند، در کنار استقراض دولت از سیستم بانکی و فروش چند صد هزارمیلیاردی اوراق قرضه، ثبت بالاتریــن تورم 80 ســال اخیر، کســری بودجه 480 هزار میلیارد تومانی، میانگین رشــد اقتصادی نزدیک بــه صفــر، منفی بــودن نرخ رشــد تشــکیل ســرمایه ثابت ناخالــص، ثبــت بالاترین رشــد پایه پولــی و نقدینگی، ایجاد کمترین اشــتغال خالص، رکــود در مشــاغل و کسب وکارها بــه علــت شــیوع کرونا از جمله بارزترین نمایه های اقتصادی ایران در پایــان دولت دوازدهــم و در مقطع تحویل به دولت ســیزدهم بود که همگی از نشانه هایی بود که سبب شده بود دشمنان نظام به سقوط زودهنگام این دولت نوپا دل ببندند و این در حالی بود که روند مشکلات گذشته و فشارهای اقتصادی و مشکلات معیشتی که تاثیر خود را در میزان مشارکت مردم در انتخابات گذاشته بود، به طور طبیعی دولت سیزدهم را در برابر انتظارات متعدد مردم و به ویژه محرومین جامعه قرارداده بود که می توان آن را در این حوزه نیز از تمامی دولت های گذشته متفاوت دانست. این در حالی بود که پیامد این کاستی ها از بین رفتن امید و انگیزه در سطح جامعه، به کاهش اعتماد عمومی مردم به نظام حکمرانی منجر شده بود.

اما کارنامه سه ساله دولت سیزدهم در عرصه داخلی در بهبود بسیاری از کاستی های گذشته که به آن اشاره شد و ارتقای نقش و جایگاه ایران در روند تحولات منطقه ای و جهانی و آرایش قدرت درجهان به ویژه بعد از «عملیات وعده صادق» که به همت نیروهای مسلح اقتدار و توان بازدارندگی نظام جمهوری اسلامی ایران را به رخ جهانیان کشید، با حضور حماسی و کم نظیر مردم ایران در پاسداشت شهدای پرواز اردیبهشت، به انتخابات چهاردهم ریاست جمهوری اهمیت ویژه ای داده است. در این میان فضای عاطفی ناشی از شهادت رئیس جمهور با آشکار شدن توانمندی ها و کارآمدی های این دولت زمینه ای را برای اثبات کارآمدی نظام، امید به حل مشکلات، افزایش سرمایه اجتماعی و درنهایت افزایش میزان مشارکت فراهم کرده است. این در حالی است که در نقطه مقابل راهبرد اصلی دشمنان ومعاندان ومخالفان نظام همچون گذشته بر کاهش حضور و مشارکت مردم در انتخابات با القای خط تحریم و ایجاد دوقطبی های کاذب وحتی برنامه ریزی یک فتنه جدید در کشور با قطعی دانستن پیروزی زودهنگام یکی از نامزدها معطوف شده است.
مقام معظم رهبری در بیاناتشان در سالگرد ارتحال امام (ره) برای تحقق این حماسه و انتخاب رئیس جمهوری فعال، پرکار، آگاه و معتقد به مبانی انقلاب، بر نکات زیر تاکید نمودند:
1- جمع شدن مردم برای برگزاری انتخابات خوب باشکوه و انتخاب رئیس جمهوری شایسته و با آرای بالا؛ 2- تبدیل صحنه انتخابات به صحنه عزت، حماسه و رقابت برای خدمت و 3- پرهیز از بدگویی، تهمت زدن و لجن پراکنی. 
اکنون و با اعلام اسامی نامزدهای واجد شرایط، درکنار تلاش های دستگاه های اجرایی و رسانه ای به ویژه صدا و سیما برای برگزاری یک انتخابات سالم، پرشور و با امنیت کامل، تحقق این حماسه از یک سو بر دوش نامزدها و هوادارانشان برای معرفی نامزدها است و از سوی دیگربر عهده مردم است که با مشارکت پرشور خود با یک انتخاب شایسته، تحقق آن را عینیت بخشند. در این زمینه به چند نکته می توان اشاره کرد:
– تصویرسازی مثبت از آینده کشور با توجه به رفع برخی از چالش و بحران های احتمالی از سوی دولت سیزدهم و تقویت امید به آینده و تبیین ثبات سیاسی کشور در روند حادثه اخیر به عنوان الگویی از یک نظام باثبات.
– تصویرسازی مثبت از جایگاه و نقش نظام اسلامی در عرصه بین المللی.
– اقناع سازی جامعه مبنی بر تاثیرگذاری رای آن ها بر سرنوشتشان با برجسته سازی اقدامات میدانی مردم پایه رئیس جمهور شهید.
– پرهیز جریان انقلابی از تخریب نامزدها با تاکید بر نقاط مثبت و مولفه های ایجابی نامزدها.
– تاکید بر وحدت و انسجام ملی و رسیدن به اجماع با پرهیز از طرح و بزرگنمایی اختلافات به ویژه در حوزه نیروهای انقلابی.
– پرهیز از دامن زدن به دوقطبی مورد انتظار مخالفان ومعاندان برای مظلوم نمایی و جذب آرای خاکستری.
– تبیین دقیق تاریخ تحولات گذشته ونقش جریان های موثر در شکل دهی به فتنه های گذشته وپیامدهای آن در افزایش مشکلات و مسائل مردم وتشدید تحریم ها با توجه به آرایش آن ها در انتخابات پیش رو.

پایان خبر آزیلاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بایسته های تحقق یک حماسه – آزیلاز" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بایسته های تحقق یک حماسه – آزیلاز"، کلیک کنید.