برای کدام استان ها در روزهای آینده سیل پیش بینی شد؟

برای کدام استان ها در روزهای آینده سیل پیش بینی شد؟

ستاد مدیریت سیلاب وزارت نیرو با صدور اطلاعیه ای نسبت به وقوع بارندگی های قابل توجه در بسیاری از استان های کشور طی چهار روز آینده که منجر به بالا آمدگی سطح آب رودخانه ها و آب گرفتگی معابر و جاده ها خواهد شد، هشدار داد و رعایت نکات ایمنی توسط دستگاه های مرتبط و مردم را ضروری خواند.

به گزارش آزیلاز، ستاد مدیریت سیلاب وزارت نیرو با توجه به صدور هشدار سطح قرمز و نارنجی سازمان هواشناسی کشور در برخی استان ها مبنی بر پیش بینی وقوع بارش های قابل توجه از روز دوشنبه 28 اسفندماه 1402 تا پنجشنبه 2 فروردین 1403، اطلاعیه ای صادر کرد.

براساس این اطلاعیه، با توجه به صدور هشدار سطح قرمز هواشناسی از ساعات پایانی روز دوشنبه مورخ 28 اسفند 1402 تا ظهر روز چهارشنبه اول فروردین 1403 – به ویژه روز سه شنبه 9 اسفند در استان های ایلام، خوزستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد و هشدار سطح نارنجی برای بازه زمانی دوشنبه 28 اسفند 1402 تا روز پنجشنبه 2 فروردین 1403 برای استان های کرمانشاه، آذربایجان غربی، تهران، البرز، قزوین، اصفهان، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، قم، مازندران، فارس، بوشهر، کردستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، گلستان، گیلان، کرمان، همدان و مرکزی که بارش ها منجر به بالا آمدگی سطح آب رودخانه ها و آب گرفتگی معابر و جاده ها خواهد شد،اکیداً توصیه می شود ملاحظات زیر توسط دستگاه های ذیربط و مردم مورد توجه قرار گیرد:

1. مدیریت سفرهای نوروزی با تعیین زمان، مسیر و مقصد سفر متناسب با فعالیت سامانه بارشی

2. خودداری از تردد و توقف در مسیرها و جاده های حاشیه و بستر رودخانه ها

3. اجتناب از تردد در جاده های کوهستانی با احتمال وقوع زمین لغزش و ریزش مصالح سنگی

4. عدم عبور از سازه های تقاطعی و پل های رودخانه های سیلابی

5. مدیریت زمان کوچ و عدم توقف عشایر در بستر و حاشیه رودخانه ها، مسیل ها و آبراهه ها

6. آمادگی حداکثری همه دستگاه های اجرایی، خدماتی و امدادی و تجهیز گروه های عملیاتی

7. پاکسازی و بازگشایی کامل مجاری آبی، رودخانه ها و سازه های تقاطعی به ویژه در مراکز جمعیتی

8. تخلیه اماکن و مراکز جمعیتی در معرض و مسیر سیلاب

9. توقف هرگونه فعالیت در بستر و حاشیه رودخانه های مستعد سیلاب

پایان خبر آزیلاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "برای کدام استان ها در روزهای آینده سیل پیش بینی شد؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "برای کدام استان ها در روزهای آینده سیل پیش بینی شد؟"، کلیک کنید.