بهره برداری از 60 پروژه عمرانی، ترافیکی، خدمات شهری و فرهنگی در منطقه 3

بهره برداری از 60 پروژه عمرانی، ترافیکی، خدمات شهری و فرهنگی در منطقه 3

شهردار منطقه 3 تهران با بیان اینکه خط 10 مترو از شمال منطقه و خط 9 از جنوب منطقه می گذرد، گفت: براساس برنامه ریزی 4 ساله این اتفاق می افتد. ضمن اینکه 80 پروژه توسعه محله ای را برای سال آینده پیش بینی کرده ایم. 

به گزارش آزیلاز، حمید جوانی شهردار منطقه 3 در آیین بهره برداری از 60 پروژه عمرانی، ترافیکی، خدمات شهری و فرهنگی اجتماعی شهرداری منطقه 3 که عصر شنبه – 5 اسفند 1402- در صدو سومین پویش امید و افتخار در بوستان ملت برگزار شد، اظهار کرد: این سومین پویش از پویش های امید و افتخاری است که در منطقه 3 در سال 1402 برگزار می شود و یک پویش نیز در سال گذشته در منطقه 3 برگزار شده است. در اوایل حضور در منطقه 3 تصمیم گرفتیم پروژه ها و برنامه ها را در سه بخش کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تقسیم کنیم و پروژه های نیمه تمام را در بخش کوتاه مدت قرار دادیم. در پروژه های میان مدت درخصوص طرح های زیرساختی و اولویت ها و نیازهای اولیه شهروندان، برنامه ای از طرح من شهردارم را در برنامه کاری خودمان قرار دادیم که 46 پروژه برای آن تعریف شد که 45 مورد آن امروز افتتاح می شود و پروژه زورخانه ده ونک دیگر پروژه این بخش است که تا پایان سال تحویل شهروندان ده ونک می شود. 

وی افزود: سازه نوری بوستان ملت یکی از پروژه هایی است که اجرای آن را در راستای تدابیر شهردار تهران مبنی بر زیباسازی منظر شهری در زمان اعیاد، ماه رمضان و عید نوروز انجام دادیم، بازپیرایی بوستان ها و فضای سبز و ایجاد پاتوق ها از دیگر پروژه ها است. همچنین احداث مخازن آب در بوستان های منطقه و 34 هزار تن آسفالت ریزی را داشتیم که در بخش آسفالت نسبت به سال 1401 رشد بالای 200 درصدی را شاهد هستیم. 14 هزار مترمربع پیاده روسازی، نوسازی 2 کیلومتر از کانال های قدیمی و فرسوده و مسقف سازی پایانه های حقانی و قلهک نیز انجام شد. 

جوانی ادامه داد: احداث خیابان کمیته ملی المپیک انجام شده است که بار ترافیک خیابان سیول را کاهش داد. همچنین توسعه آبرسانی بوستان های سطح منطقه به متراژ 7 کیلومتر انجام شد. 

به گزارش سایت شهر، شهردار منطقه 3 اضافه کرد: در بحث مترو، خط 10 مترو از شمال منطقه و خط 9 از جنوب منطقه می گذرد و در صورت احداث ایستگاه ها، بار ترافیکی منطقه کاهش پیدا می کند. براساس برنامه ریزی 4 ساله این اتفاق می افتد. ضمن اینکه 80 پروژه توسعه محله ای را برای سال آینده پیش بینی کردیم. 

پایان خبر آزیلاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بهره برداری از 60 پروژه عمرانی، ترافیکی، خدمات شهری و فرهنگی در منطقه 3" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بهره برداری از 60 پروژه عمرانی، ترافیکی، خدمات شهری و فرهنگی در منطقه 3"، کلیک کنید.