بهشت جدید ماینرهای بیت کوین چینی

ماینرهای بیت کوین چینی که پس از اقدامات سرکوب گرانه پکن در دو سال قبل، از کشوری به کشور دیگر رفته اند، به شاخ آفریقا رسیدند.

به گزارش آزیلاز، این استخراج کنندگان رمزارز پس از تحمل ناملایمات سیاسی و اقتصادی، اکنون جذب یکی از پاین ترین هزینه های برق در جهان و همچنین رفتار دولتی دوستانه شدند. اتیوپی با وجود ممنوعیت معاملات بیت کوین از سال 2022، اجازه داد بیت کوین در این کشور استخراج شود. این کشور آفریقایی طی یک دهه گذشته، روابطش را با چین تقویت کرده و شرکت های چینی متعدد، به ساخت سد 4.8 میلیارد دلاری کمک کردند که ماینرها قصد دارند برق مورد نیازشان را از طریق آن، تامین کنند.

اتیوپی به عنوان یک فرصت نادر برای همه شرکت هایی ظاهر شده که ارز دیجیتال اصلی را استخراج می کنند زیرا تغییرات اقلیمی و کمبود انرژی، باعث واکنش شدید علیه صنعت 16 میلیارد دلاری در سال (با توجه قیمت فعلی بیت کوین) در نقاط دیگر شده است. اما این کشور آفریقایی، جذابیت خاصی برای شرکت های چینی دارد که زمانی بر استخراج بیت کوین تسلط داشتند، اما برای رقابت با رقبای بومی در تگزاس که قطب فعلی استخراج رمزارز است، به سختی تلاش می کنند.

با این حال، استخراج رمزارز برای شرکت ها و اتیوپی، یک ریسک پرخطر محسوب می شود. کشورهایی مانند قزاقستان و ایران در ابتدا استخراج بیت کوین را پذیرفتند، اما زمانی که مصرف بالای این صنعت مشکل ساز شد، فعالیت این صنعت را محدود کردند. برتری چین به عنوان مرکز استخراج بیت کوین در سال 2021، زمانی که دولت این فعالیت را ممنوع کرد، ناگهان به پایان رسید و  دهها شرکت مجبور به خروج از چین شدند.

به گفته مدیران صنعت که مایل نبودند نامشان فاش شود، مقامات اتیوپی نسبت به جنجالی که با استخراج بیت کوین همراه است، محتاط هستند. حتی پس از راه اندازی شدن ظرفیت تولید جدید، تقریبا نیمی از جمعیت این کشور بدون دسترسی به برق زندگی می کنند و این موضوع، استخراج بیت کوین را به موضوع حساسی تبدیل می کند. در عین حال، این فعالیت، منبع بالقوه سودآور درآمدهای ارزی است.

طبق برآورد شرکت ارایه دهنده خدمات ماینینگ  لوکسور تکنولوژی، اتیوپی در حال حاضر به یکی از دریافت کنندگان بزرگ دستگاه های استخراج بیت کوین تبدیل شده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، شرکت انحصاری برق دولتی می گوید با 21 ماینر بیت کوین قرارداد تامین برق منعقد کرده است و  همه آنها به جز دو شرکت، چینی هستند.

پایان خبر آزیلاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بهشت جدید ماینرهای بیت کوین چینی" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بهشت جدید ماینرهای بیت کوین چینی"، کلیک کنید.