تاثیر کرونا بر امید به زندگی در سراسر جهان

تاثیر کرونا بر امید به زندگی در سراسر جهان

داده های یک مطالعه بزرگ نشان داده است کووید-19 باعث شد میانگین امید به زندگی مردم در سراسر جهان در طول دو سال اول همه گیری 1.6 سال کاهش یابد که این میزان کاهش، چشمگیرتر از آنچه قبلا تصور می شد، بوده است.

به گزارش آزیلاز، به گفته صدها محققی که داده های موسسه سنجش و ارزیابی سلامت (IHME) مستقر در ایالات متحده را بررسی می کنند، این یک تغییر شدید در طول یک دهه افزایش امید به زندگی جهانی بوده است.

«آستین شوماخر»، محقق IHME و نویسنده اصلی این مطالعه که در مجله لنست منتشر شده است، می گوید: برای بزرگسالان در سراسر جهان، همه گیری کووید-19 تاثیر عمیق تر از هر رویدادی که در نیم قرن گذشته دیده شده از جمله درگیری ها و بلایای طبیعی داشته است.

او در بیانیه ای گفت طی سال های 2020-2021، امید به زندگی در 84 درصد از 204 کشور و منطقه مورد تجزیه و تحلیل کاهش یافته است که اثرات بالقوه ویرانگر ویروس های جدید را نشان می دهد.

در همین حال، کارشناسان تخمین زدند میزان مرگ و میر افراد بالای 15 سال در این مدت 22 درصد برای مردان و 17 درصد برای زنان افزایش یافته است.

مکزیکو سیتی، پرو و بولیوی از جمله مکان هایی بودند که امید به زندگی در آن ها بیشترین کاهش را داشته است.

کارشناسان این مطالعه تاکید کردند جهان اکنون باید بر همه گیری بعدی و رسیدگی به نابرابری های گسترده در بخش سلامت در بین کشورها تمرکز کند.

16 میلیون مرگ ناشی از کووید

متخصصان تخمین زدند که کووید مسیول 15.9 میلیون مرگ و میر اضافی طی سال های 2020-2021 بوده است، چه به طور مستقیم از ویروس یا به طور غیرمستقیم به دلیل اختلالات مرتبط با بیماری همه گیر.

این آمار یک میلیون مرگ و میر اضافی بیش از تخمین سازمان جهانی بهداشت است.

به گزارش «بیزینس استاندارد»، با این حال در برخی کشورهای جزیره ای میزان مرگ و میر پایین تر بوده است و این وضعیت نشان می دهد که برخی از این کشورها با شیوع کمتری از کووید-19 روبرو شدند.

پایان خبر آزیلاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تاثیر کرونا بر امید به زندگی در سراسر جهان" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تاثیر کرونا بر امید به زندگی در سراسر جهان"، کلیک کنید.