تاکید رییس جمهور برای افزایش 10 برابری فعالیت های شرکت پاک چوب – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان

تاکید رییس جمهور برای افزایش 10 برابری فعالیت های شرکت پاک چوب - خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آزیلاز، حجت الاسلام سید ابراهیم رییسی صبح امروز جمعه در این بازدید از خطوط تولید شرکت صنعتی پاک چوب و افتتاح آن با قدردانی از کارگران، مدیران و کارشناسان مجموعه پاک چوب برای رسیدن به این نقطه و افزایش اشتغالزایی در این کارخانه گفت: تمام هدف دولت تقویت بخش خصوصی و افزایش اشتغالزایی است.

وی با اشاره به اشتغال مستقیم بیش از هزار نفر و اشتغال غیرمستقیم بیش از هشت هزار نفر در کارخانه پاک چوب افزود: هدفگذاری این مجموعه باید بر اساس افزایش 10 برابری تولید و نیروی انسانی در منطقه باشد.

رییس جمهور همچنین بر افزایش خطوط و تکمیل زنجیره تولید در این کارخانه با در نظر گرفتن تولید محصول نهایی با کیفیت و تولید دانش بنیان تاکید کرد و گفت: باید تلاش مضاعف شود تا در این منطقه بیکار نداشته باشیم و محصول با کیفیت قابل رقابت با کشورهای دیگر تولید شود.

آقای رییسی همچنین بر ضرورت تولید محصولات ام دی اف با کمیت و کیفیت بالاتر در این مجموعه تاکید کرد.

رییس جمهور که به همراه وزیران صمت و جهادکشاورزی در این کارخانه حاضر شده بود با اشاره به اشتغال مستقیم یک هزار نفر در این شرکت، کمک به افزایش خطوط تولید، افزایش اشتغال زایی شرکت برای 10 هزار فرصت شغلی و همچنین تکمیل زنجیره تولید صنایع مرتبط با ام دی اف در این کارخانه را بسیار مهم توصیف کرد و دستورات ویژه ای را برای تحقق این مهم خطاب به وزرای صمت و جهاد کشاورزی صادر کرد.

به گزارش خبرنگار آزیلاز، شرکت پاک چوب با ایجاد جنگل درختان (اکالیپتوس) به مساحت 550 هکتار در شهرستان شوش و ایجاد کارخانه «ام دی اف» خام و محصولات مرتبط برای ایجاد زنجیره کامل تامین تولید از کاشت بذر تا نهال و کاشت درخت و پس از آن تولید ام دی اف خام و روکش توانسته گام مهمی برای تامین بخشی از مواد اولیه مورد نیاز تولید ام دی اف بردارد و وابستگی به واردات را کم کند.

مجموعه کشت و صنعت پاک چوب با هدف تکمیل زنجیره تامین، کاهش واردات و جلوگیری از خروج ارز از کشور اقدام به اجرای 12 میلیون متر مکعب عملیات خاکبرداری و کاشت 102 میلیون اصله نهال اکالیپتوس کرده است که این امر علاوه بر توسعه فضای سبز و بهبود شرایط زیست محیطی زیر ساخت لازم برای تامین مواد اولیه بزرگ ترین و پیشرفته ترین خط تولید ام دی اف منطقه با ظرفیت سالانه 400 هزار متر مکعب را نیز ایجاد کرده است.

این مجموعه در راستای مسیولیت اجتماعی خود اقدام به آموزش و ترویج کاشت نهال اکالیپتوس و توزیع گسترده آن در میان کشاورزان منطقه و کل کشور به صورت قرارداد خرید تضمینی محصول کرده است. در زراعت چوب اکالیپتوس علاوه بر استفاده از چوب، برگ آن نیز برای مصارف صنایع دارویی مورد استفاده قرار می گیرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تاکید رییس جمهور برای افزایش 10 برابری فعالیت های شرکت پاک چوب – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تاکید رییس جمهور برای افزایش 10 برابری فعالیت های شرکت پاک چوب – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.