تجهیز منابع طبیعی 19 استان به شبکه رادیویی دیجیتال

تجهیز منابع طبیعی 19 استان به شبکه رادیویی دیجیتال

معاون حفاظت و امور اراضی سازمان منابع طبیعی از تجهیز 19 استان به شبکه رادیویی دیجیتال خبر داد.

به گزارش آزیلاز حسین میرجبی در نشست خبری که امروز در سازمان منابع طبیعی برگزار شد، اظهار کرد: در کنار حفاظت های فیزیکی از سال گذشته تمهیداتی را اندیشیده ایم و ابتدایی ترین وسایل برای عصر دیجیتال بی سیم است که تا امروز 19 استان مجهز به سیستم شبکه رادیویی دیجیتال شده اند.

وی اضافه کرد: از اعتبارات سال 1401، 60 دوربین پایش اراضی تا شعاع 60 کیلومتر خریداری کردیم.

معاون حفاظت و امور اراضی سازمان منابع طبیعی اضافه کرد: سامانه ریسک حریق را راه اندازی کرده ایم که با قدرت 80 درصد صحت، ریسک حریق را اطلاع رسانی می کند در جلسه ملی مدیریت بحران این سامانه بسیار مورد استقبال قرار گرفت و امیدواریم بتوانیم اعتبارات لازم را برای آن دریافت کنیم 

وی اضافه کرد: در زمینه راه اندازی سامانه پنجره واحد مدیریت زمین جزو اولین دستگاه ها بودیم که حدود 4500 گزارش رفع تصرفات غیر مجاز تهیه شد.

میرجبی با بیان اینکه سامانه های مختلفی در حوزه منابع طبیعی داریم که آنها را به نحو احسن به کار می گیریم گفت: یکی از آنها سامانه کاداستر اراضی ملی است که اطلاعات اراضی ملی در آن بارگذاری شده است علاوه بر آن در سامانه حریق اطلاعات سنواتی حریق را بارگذاری می کنیم. در سامانه اطلاعات نده های موضوع ماده 3 نیز حدود 110 هزار پرونده را بارگذاری کرده ایم.

وی با اشاره به سامانه استعلام معادن اظهار کرد: با بالغ بر 22 استان در این زمینه قرارداد منعقد کرده ایم.

معاون حفاظت و امور اراضی سازمان منابع طبیعی اظهار کرد:99.3 درصد از اراضی ملی را کاداسر کرده ایم.

در ادامه این مراسم حسن وحید – معاون امور آبخیزداری سازمان منابع طبیعی – اظهار کرد: در سال جاری کل اعتبارات مصوب 15 هزار و 500 میلیارد تومان بود. قرار است 359 میلیارد تومان تخصیص داده شود. دیون ما بیش از 400 میلیارد تومان است.

وی تاکید کرد: سازمان برنامه و بودجه باید برای حفظ آب و خاک کمک کند و برای 20 میلیون هکتار مطالعات آبخیزداری کمک کند.

وحید اضافه کرد: تلاش می کنیم تعهدات خود را در زمینه آبخیزداری تا پایان سال مالی انجام دهیم.

وی در ادامه گفت: امسال ما به حدود 70 درصد از تعهدات خود برنامه ششم توسعه می رسیم و قرار است در طول برنامه هفتم توسعه، عقب ماندگی های برنامه ششم را نیز جبران کنیم.

وحید در پایان تصریح کرد: اشکال این است که در حوزه سیاستگذاری، حکمرانی آب را تعریف کردیم یعنی همه داشته ها را در بعد آب قرار دادیم این در حالیست که به جای آب باید به مدیریت جامع حوزه آبخیز بپردازیم.

پایان خبر آزیلاز 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تجهیز منابع طبیعی 19 استان به شبکه رادیویی دیجیتال" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تجهیز منابع طبیعی 19 استان به شبکه رادیویی دیجیتال"، کلیک کنید.