تدوین 55 بند حمایتی از کودک و کودکستان ها – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان

تدوین 55 بند حمایتی از کودک و کودکستان ها - خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آزیلاز، مجتبی همتی فر ظهر امروز یکشنبه در نخستین گردهمایی موسسان کودکستان های استان خوزستان اظهار کرد: سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک در بسته حمایتی جامع که به دولت ارسال شده است، 55 بند در حوزه حمایت کودکستان ها، مربیان، زیرساخت ها، سلامت و تغذیه کودکان تکالیفی را تعیین کرده که در کمیسیون مجلس تصویب شده و در نوبت بررسی هیات دولت است.

وی با اشاره به اینکه اگر چه همه مشکلات برطرف نشده اما دور از انصاف است که کسی مدعی شود تمام مشکلاتی که قرن ها با آن مواجه بودیم ظرف چند دهه به طور کامل حل شود، اضافه کرد: در دهه فجر باید به یادآوری کنیم چه هدفی داشتیم و در راستای آن تلاش کنیم در عین حال نگاهی به پشت سر داشته باشیم و بدانیم چه مسیری را طی کرده ایم.

رییس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک بیان کرد: تشکیل سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک نتیجه دغدغه مقام معظم رهبری در این حوزه بود. تشکیل این سازمان نقطه عطفی بود که نشان می دهد نظام جمهوری اسلامی ایران برای دوران کودکی و مسایل این حوزه دغدغه مند است.

معاون وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: در دولت سیزدهم سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک همچون نهالی پا گرفته که با تمام نقص ها، رشد قابل توجهی داشته است.

وی با اشاره به اینکه سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک برای پیشرفت به اهتمام جمعی نیاز دارد، ادامه داد: در دو سال و نیم اخیر که از عمر تشکیل سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک می گذرد همواره شاهد دو نوع تلاش بوده ایم؛ بخشی از این تلاش در راستای استقرار و تثبیت سازمان و بخشی دیگر ساماندهی وضع موجود است.

همتی فر عنوان کرد: تا پیش از شکل گیری سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک پایگاه اطلاعاتی از کودکستان وجود نداشت. امیدوارم مساله ساماندهی تا پایان سال به نتیجه برسد و وارد فرآیندهای ارتقای کمی و کیفی خدمات دوران کودکی شویم زیرا هدف اصلی این سازمان تربیت است.

معاون وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: اساسنامه سازمان در شورای عالی انقلاب فرهنگی تدوین شده و باید سیاست ها را به میدان عمل ببریم. در این مسیر ضمن رفع مشکلات پیشین باید تجربیات موفق آن را ادامه دهیم.

رییس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک تصریح کرد: اصل اول سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک در مشارکت دادن مردم و دغدغه مندان این حوزه و تسهیل خدمت به آنها است. شرایطی را باید فراهم کنیم که دغدغه مندان کار خود را بهتر انجام دهند.

وی ادامه داد: پیش از این تدوین و استفاده از یک کتاب برای تربیت همه کودکان مرسوم بود اما سند تحول ذیل سیاست های تحولی، اعلام کرد سیاست چند تالیفی با مشارکت بخش غیر دولتی باید ایجاد شود. سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک خود را موظف می داند که در اجرای سند تحول پیشرو باشد.

همتی فر یادآور شد: اگر موسسان کودکستان ها این توانایی را در خود می بینند که محتوای مناسب با زیست بوم خود را تولید کنند، ما در سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک از آن استقبال خواهیم کرد.

معاون وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: تاکنون 654 هزار کودک توسط سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک بیمه شده اند. هیچ نگاه منفعتی در این خصوص توسط سازمان نیست و تنها هدف ما حفظ سلامت کودکان است.

رییس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک گفت: رویکرد سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک در مساله شهریه، رویکرد الگوی هزینه تمام شده است که باید میان حمایت از حقوق خانواده و کودک و حق موسس و کارکنان موازنه برقرار شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تدوین 55 بند حمایتی از کودک و کودکستان ها – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تدوین 55 بند حمایتی از کودک و کودکستان ها – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.