ترسیدند ببازند؛کاری کردند هوادار ببازد!

ترسیدند ببازند؛کاری کردند هوادار ببازد!

ایمان گودرزی؛ دربی 103 با تساوی بدون گل به پایان رسید و اختلاف استقلال و پرسپولیس در صدر جدول همان سه امتیاز باقی ماند، این بازی یکی از کسالت آور ترین دربی های چند سال اخیر دو تهران بود، احتیاط در نباختن شاید یکی از دلایل این شهرآورد بدون گل و کم موقعیت بود، به مناسبت این بازی با صادق ورمزیار پیشکسوت سابق استقلال هم کلام شدیم که در ادامه متن کامل مصاحبه را می خوانیم؛

*از اتفاقات سکوها و حواشی قبل و حین بازی شروع کنیم، نظر شما در کورد اتفاقات سکوها که باعث شکسته شدن سر بازیکن استقلال و آسی رسیدن به کمک داور شد شروع کنیم

چند سالی بود که این اتفاقات در فوتبال ما کمرنگ شده بود ولی متاسفانه دوباره در یک – دو سال اخیر شاهد چنین مواردی هستیم. جلوگیری از این موارد هم نیاز به کار فرهنگی دارد و هم کار انتظامی. برای مثال مدتی بود آب معدنی ها در ظرف های نایلونی در دربی ارایه می شد و اجازه ورود بطری نمی دادند ولی نمی دانم چرا ادامه پیدا نکرد. به هر جهت امیدوارم دیگر شاهد چنین مواردی نباشیم چرا که چهره فوتبال را زشت می کند.

*نظرتان در مورد بازی ؟

بازی از لحاظ فنی چیزی برای تحلیل نداشت و فکر می کنم زشت ترین و بی کیفیت ترین بازی چند سال اخیر را شاهد بودیم که نه تنها گل نداشت، بلکه حتی موقعیت گل هم ایجاد نشد و من هرچه فکر می کنم موقعیت بالای 70 درصد در طول بازی ندیدم. فکر می کنم دو تیم به تساوی رضایت داشتند و برای مساوی به زمین آمده بودند و به خواسته خودشان هم رسیدند. بازنده اصلی این بازی تماشاگرانی بودند که رفتند یک بازی جذاب را تماشا کنند و دست خالی برگشتند.

*انتظار چنین بازی را داشتید؟

در این دیدار خطری روی دروازه ها ندیدیم، چرخش توپ در زمین خوب نبود و در کل دو تیم بدون برنامه بازی کردند. در فوتبال اگر تیمی برنامه داشته باشد در 20 دقیقه می توان متوجه آن شد اما هر چه از بازی گذشت چیزی از دو تیم ندیدیم و نتوانستند بازی خوبی را به نمایش بگذارند.

*چه عاملی باعث ضعف فنی بازی شده بود؟

دو تیم سعی داشتند از دفاع به بازی مستقیم روی بیاورند که با توجه به سبک بازی هر دو تیم این مدل بازی جواب نمی دهد. نمی دانم چرا از عمق و عرض زمین استفاده نشد، در این بازی سانترهای خوبی هم نداشتیم که روی دروازه ها خطرساز شود. بیشتر مدافعان مالک بازی بودند و بازی مستقیم را در دستور کار قرار می دادند.

*البته مثل همیشه شاید ترس از باختن را دلیل چنین بازی کسل کننده دانست.

بله همینطور است، هر دو تیم دوست ندارند برابر هم نتیجه را واگذار کنند اما در این بازی حتی توپ های ساده لو می رفت، کیفیت پاس، کنترل توپ و حمل آن بسیار بد بود و در یک کلام چیزی از دو تیم ندیدیم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ترسیدند ببازند؛کاری کردند هوادار ببازد!" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ترسیدند ببازند؛کاری کردند هوادار ببازد!"، کلیک کنید.