تسهیلات نمونه سازی محصولات دانش بنیان چیست؟

دایره المعارف دانش بنیان ها 78؛

تسهیلات نمونه سازی محصولات دانش بنیان چیست؟

نمونه سازی محصولات دانش بنیان با هدف ارتقا یا توسعه نمونه مهندسی محصول انجام می گیرد که از سوی نهاد های مختلفی تسهیلاتی به این منظور به شرکت ها ارایه می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آزیلاز، نمونه سازی محصولات دانش بنیان با هدف ارتقا یا توسعه نمونه مهندسی محصول محقق می شود. این نمونه سازی مورد حمایت نهادای مختلفی قرار می گیرد تا محصول نهایی بدون ایراد تولید شود.

یکی از انواع تسهیلات به شرکت های دانش بنیان در اکوسیستم فناوری و نوآوری، مربوط به مرحله نمونه سازی است. شرکت های دانش بنیان درواقع، برای ارتقای نمونه آزمایشگاهی و واردکردن آن به بازار از تسهیلات نمونه سازی استفاده می کنند.

مزایای تسهیلات نمونه سازی چیست؟

کارمزد پایین و قرض الحسنه بودن تسهیلات، امکان بازپرداخت اقساط همگام با پیشرفت طرح و در نهایت کمک به پیشرفت طرح ازجمله مزایای تسهیلات نمونه سازی است.

صندوق نوآوری و شکوفایی به عنوان نهادی که تسهیلات نمونه سازی اراه می کند شرایط مشخصی را برای شرکتهای دانش بنیان تعیین کرده است.

شرایط دریافت تسهیلات نمونه سازی چیست؟

 کارمزد4درصد، حداکثر مجموع زمان تنفس و بازپرداخت 3 سال، نمونه سازی (مشروط به وجود نمونه آزمایشگاهی یا اولیه)، ظرفیت سازی برای ورود محصولات دانش بنیان به بازار (تولید محدودی از محصول دانش بنیان جهت بازارسازی)، ارتقا محصول دانش بنیان (ایجاد ویژگی های فنی و عملکردی جدید در محصول)،حمایت تا صددرصد هزینه های مورد نیاز برای نمونه سازی متناسب با توان و نیاز شرکت، پرداخت به صورت مرحله ای و متناسب با پیشرفت طرح (دارای زمان تنفس)، الزام به ارایه طرح (فنی، بازار و مالی) روی محصول دانش بنیان در قالب کاربرگ تخصصی صندوق نواوری و شکوفایی از جمله شرایط لازم برای دریافت تسهیلات نمونه سازی است.

 

 

 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تسهیلات نمونه سازی محصولات دانش بنیان چیست؟" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تسهیلات نمونه سازی محصولات دانش بنیان چیست؟"، کلیک کنید.