تلاطم در آسمان ترکیه حادثه ساز شد؛ افزایش تاثیر تغییرات جوی بر پروازها

تلاطم در آسمان ترکیه حادثه ساز شد؛ افزایش تاثیر تغییرات جوی بر پروازها

مقامات فرودگاه دوبلین عصر یکشنبه اعلام کردند یک فروند هواپیمای بویینگ متعلق به یک شرکت قطری حین عبور از آسمان ترکیه به دلیل برخورد با چاله های هوایی دچار سانحه شد.

به گزارش آزیلاز به نقل از آسوشیتدپرس، در این حادثه 12 نفر از مسافران شرکت هواپیمایی قطر مجروح و هشت نفر از مجروحان در بیمارستان بستری شدند. هواپیمای قطری روز یکشنبه از دوحه عازم دوبلین بود.

فرودگاه دوبلین در بیانیه خود گفت پرواز (کیوآر017) که یک بویینگ 787 دریم لاینر بود طبق برنامه پیش از ساعت یک بعد از ظهر به وقت محلی سالم به زمین نشست.

در این بیانیه آمده است که هواپیما هنگام پرواز بر فراز ترکیه درگیر تلاطم آب و هوایی شد و هنگام فرود خودروهای امداد منتظر آن بودند.

قطر ایرویز در بیانیه ای اعلام کرد تعداد اندکی از مسافران و خدمه هواپیما در جریان پرواز جراحات جزیی دیدند و اکنون تحت مراقبت های پزشکی هستند.

این حادثه پنج روز پس از آن رخ می دهد که در اثر تلاطم شدید هواپیمای خطوط هوایی سنگاپور در چاله های هوایی بر فراز اقیانونس هند یک مرد بریتانیایی ظاهرا بر اثر حمله قلبی جان خود را از دست داد و ده ها نفر دیگر زخمی شدند. این هواپیمای بویینگ 777 از لندن به سنگاپور می رفت.

در حالی که مرگ و میر ناشی از تلاطم های آب و هوایی در سفرهای هوایی نادر است، مجروحیت ها در سال های اخیر بالا رفته است.

برخی از هواشناسان و تحلیلگران هوانوردی می گویند گزارش های مربوط به تلاطم های هواپیماها در چاله های هوایی نیز در حال افزایش است که بطور بالقوه اثر تغییرات آب و هوایی بر پروازها را نشان می دهد.

پایان خبر آزیلاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تلاطم در آسمان ترکیه حادثه ساز شد؛ افزایش تاثیر تغییرات جوی بر پروازها" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تلاطم در آسمان ترکیه حادثه ساز شد؛ افزایش تاثیر تغییرات جوی بر پروازها"، کلیک کنید.