توصیه‌های آتش‌نشانی به عزاداران محرم

توصیه‌های آتش‌نشانی به عزاداران محرم

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از شهروندان خواست نکاتی ایمنی را در هیات‌ها و مراسم‌های عزاداری ایام محرم مدنظر قرار دهند.

به گزارش آزیلاز، قدرت اله محمدی گفت: ما هرساله قبل از شروع ماه محرم، توصیه‌هایی به هیئت های عزاداری ارسال می‌کنیم و نکاتی که باید در این ایام و روز اربعین را رعایت کنند به آنها گوشزد می‌شود. متولیان هیئت ها باید به محلی که برای عزاداری انتخاب می کنند دقت ویژه‌ای داشته باشند چون این محل ها مملو از جمعیت شده و چون پر از پرچم و پارچه هستند که مستعد آتش سوزی‌اند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران ادامه داد: همچنین سیم کشی این محل ها برای استفاده از وسایل برقی مختلف حتما باید بررسی شود و توسط متخصصان انجام شود تا خدایی نکرده اتصال برقی صورت نگیرد. از آنجایی که در بیشتر هیات‌ها،برای پخت غذا و پخش نذری از کپسول‌های گاز استفاده می‌شود توصیه می‌کنیم حتما از سلامت کپسول ها مطمئن شوند همچنین خاموش کننده آتش در اختیار داشته باشند که اگر مشکل پیش آمد قبل از رسیدن نیروهای ما بتوانند اقدامات مناسبی انجام دهند.

وی افزود: شب گذشته حریقی در یکی از هیئت ها رخ داد که مجروح نیز داشت و باید متولیان دقت کنند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران ادامه داد: متاسفانه پارکینگ ها و طبقات منفی در برخی مواقع مورد استفاده قرار می گیرد که باید نکات ایمنی در آنها رعایت شود.

محمدی با بیان اینکه نیروهای ما در حالت آماده باش هستند؛ از شهروندان خواست اگر حادثه ای رخ داد خیلی سریع با ۱۲۵ تماس بگیرند. 

پایان خبر آزیلاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "توصیه‌های آتش‌نشانی به عزاداران محرم" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "توصیه‌های آتش‌نشانی به عزاداران محرم"، کلیک کنید.