توضیحات معاون استاندار خوزستان در خصوص مدیریت سیلاب و رفع سریع آبگرفتگی ها

توضیحات معاون استاندار خوزستان در خصوص مدیریت سیلاب و رفع سریع آبگرفتگی ها

آزیلاز/خوزستان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان اقدامات و تمهیدات صورت گرفته جهت مدیریت سیلاب اخیر و رفع سریع آبگرفتگی ها را تشریح کرد.

محمد خانچی شامگاه یکم فروردین ماه در خصوص اقدامات و تمهیدات صورت گرفته جهت مدیریت سیلاب اخیر و رفع سریع آبگرفتگی ها اظهار کرد: خوشبختانه با حمایت و حضور میدانی استاندار خوزستان، پیگیری ها و تلاش مدیرکل مدیریت بحران استانداری و مدیران عضو ستاد مدیریت بحران در بارش های اخیر که همراه با هشدار سطح قرمز سازمان هواشناسی بود مدیریت خوبی صورت گرفت و در کوتاهترین زمان ممکن آبگرفتگی معابر رفع شد و مشکل خاصی نداشتیم.

وی افزود: از جمله اقدامات انجام شده به منظور پیشگیری و مقابله با رخدادهای ناشی از بارش های 28 و 29 اسفند ماه 1402 و اول فروردین 1403 می توان به مواردی همچون بررسی و پایش حجم سدهای استان و دبی جریان ورودی و خروجی سدها و رودخانه ها در نقاط مختلف استان، دریافت گزارشات مختلف هواشناسی با مدل های مختلف پیش بینی و تجزیه و تحلیل کارشناسی آن ها بویژه در بالادست و پایین دست سدها، اطلاع رسانی سازمانی و عمومی متناسب با حجم بارش و صدور هشدارهای مختلف و متعدد برای آمادگی و تامین امکانات و تجهیزات و جلوگیری از خسارات محتمل انسانی و غیر انسانی، برگزاری جلسات متعدد مدیریت بحران و کمیته های فنی زیر مجموعه آن در حوزه کنترل سیلاب و پیشگیری از آبگرفتگی، تامین امکانات و ماشین آلات و … اشاره کرد.

خانچی ادامه داد: با توجه به حساسیت موجود و جهت پیشگیری از وارد شدن خسارات، جلسه مدیریت بحران به ریاست استاندار با حضور کلیه اعضای استانی و فرمانداران نیز تشکیل شد و تجزیه و تحلیل نقاط در معرض خطر و چینش ماشین آلات و پمپ ها و نیروی انسانی در محل های موردنظر بررسی و هماهنگ شد.

معاون عمرانی استانداری خوزستان اظهار کرد: با حضور میدانی استاندار خوزستان و کلیه مسیولان و دست اندرکاران مربوطه در طول مدت بارندگی همچنین استفاده از ظرفیت گروه های جهادی و مردم نهاد روند تخلیه آبگرفتگی معابر تسریع شد.

وی ادامه داد: از دیگر تمهیدات اتخاذشده اعلام آماده باش به کلیه عوامل اجرایی و ستادی مدیریت بحران، لغو مرخصی مدیران و اکیپ های امدادی و اورژانسی، استقرار گروه ها و تجهیزات از قبل بارندگی، تقویت ایستگاه های پمپاژ فاضلاب، حضور چندین باره در مرکز رصدخانه سازمان آب و برق و مرکز مانیتورینگ راه های استان، بازدیدهای کارشناسی و اجرایی در طول 72 ساعت بطور شبانه روزی، دریافت اخبار از شهرستان ها و 8 منطقه اهواز و تجزیه و تحلیل آن ها متناسب با هسته های بارش، دبی رودخانه ها، وضعیت جاده ها، ایستگاه های پمپاژ و انتقال پایداری شبکه های برق و آب، استقرار گروه های امدادی و پلیس راه در تمامی محورهای مواصلاتی استان، اطلاع رسانی مکرر توسط رسانه ملی و سایر رسانه ها و فضای مجازی بود.

خانچی افزود: همچنین مهمترین اقدامات اورژانس شامل آماده باش کلیه پایگاه ها، اعلام به امور عشایر استان و کلیه بهورزان جهت انتقال مادران باردار پرخطر از مناطق صعب العبور به مناطق امن با بالگرد، استقرار آمبولانس های جاده ای در حاشیه جاده ها جهت امنیت خاطر مسافرین، چک ژنراتورها و ups مراکز حساس قبل از بارندگی و ذخیره دارو و لوازم پزشکی مورد نیاز بود.

وی در پایان گفت: جا دارد از همکاری خوب کلیه مردم شریف خوزستان در شهرها و روستاهای مختلف و همکاری صمیمانه و مسیولانه آن ها با عوامل اجرایی، کلیه عوامل در دستگاه های اجرایی و نیروهای مسلح و مردمی صمیمانه سپاسگزاری کنیم.

پایان خبر آزیلاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "توضیحات معاون استاندار خوزستان در خصوص مدیریت سیلاب و رفع سریع آبگرفتگی ها" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "توضیحات معاون استاندار خوزستان در خصوص مدیریت سیلاب و رفع سریع آبگرفتگی ها"، کلیک کنید.