توضیح شهرداری درباره قطع درختان در پروژه تقاطع غیرهمسطح بزرگراه بسیج

توضیح شهرداری درباره قطع درختان در پروژه تقاطع غیرهمسطح بزرگراه بسیج

آفتاب نیوز :

روابط عمومی منطقه 14 شهرداری تهران در پی انتشار خبر جابه جایی درختان در محدوده پروژه عمرانی تقاطع غیر همسطح بزرگراه بسیج محلاتی در اطلاعیه ای اعلام کرد:

بدینوسیله اعلام می دارد طبق قوانین کشور و براساس ماده 5 آیین نامه اجرایی قانون حفظ و گسترش فضای سبز در خصوص امکان جابه جایی درختان در مسیر احداث پروژه های عمرانی عام المنفعه اعم از راه ها و معابر با سطح عبور و مرور بالا و با عنایت به لزوم جابه جایی درختان موجود در مسیر احداث پل غیر همسطح بسیج _ محلاتی و محدوده بزرگراه شهید شوشتری پس از طرح در کمیسیون ماده 7 شهرداری و امکان سنجی پروژه، شهرداری پس از اخذ مجوز ماده 7 با فرایند قانونی مناقصه جهت انتخاب پیمانکار متخصص را در دستور کار قرار داد و پس از انجام فرایند قانونی، اقدام به جابه جایی درختان با شرایط قانونی از جمله انتقال در محدوده ای نزدیک به محل کاشت و با رعایت تمامی اصول ایمنی و با نظارت کامل دستگاه نظارت و سازمان فضای سبز در محدوده استحفاظی منطقه 14 نمود.

طبق متن مندرج در ضوابط، ایمنی سر برداری و جابجایی درختان مصوب 1389/02/15 پیمانکاران موظفند با رعایت کامل مفاد این مصوبه نسبت به انتقال درختان اقدام نمایند و در جهت اطمینان از انتقال صحیح درختان، تا مدت ذکر شده در این قانون نسبت به اقدامات خود مسیول خواهند بود.

لازم به ذکر است پروژه پل توسط معاونت عمرانی شهرداری تهران و حوزه معاونت و مشاورین ایشان در مسیر اجرای پروژه و مسیر های دسترسی به آن بار ها مورد بررسی و تغییرات قرار گرفت تا کمترین تعداد جا به جایی در این عرصه صورت گیرد و هیچگونه قطع درختی در این پروژه صورت نگرفته و کلیه اشجار در محل دیگری بصورت اصولی کاشته شده است. شایان به ذکر است در دو سال اخیر بیش از 26000 اصله نهال توسط شهرداری در منطقه 14 غرس گردیده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "توضیح شهرداری درباره قطع درختان در پروژه تقاطع غیرهمسطح بزرگراه بسیج" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "توضیح شهرداری درباره قطع درختان در پروژه تقاطع غیرهمسطح بزرگراه بسیج"، کلیک کنید.