جاده های اصلی و مواصلاتی کشور باز است – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان

جاده های اصلی و مواصلاتی کشور باز است - خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آزیلاز، سرهنگ احمد شیرانی گفت: سفرهای نوروزی همچنان در سطح جاده های کشور ادامه دارد و تاکنون 310 میلیون تردد در جاده ها ثبت شده است.

این مقام انتظامی با بیان اینکه استان های گیلان، مازندران و خراسان رضوی مقصد اکثر سفرهاست، افزود: در حال حاضر در استان گیلان و مازندران هرکدام جداگانه حدود 300 هزار خودروی مسافر و در استان خراسان رضوی حدود 100 هزار خودرو وجود دارد.

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور گفت: از استان تهران حدود 950 هزار خودرو خارج شده است که بالاترین رقم نسبت به روزهای گذشته را نشان می دهد.

سرهنگ شیرانی با بیان اینکه تعداد فوتی های تصادفات جاده ای تا دیروز 469 نفر بود و علی رغم همه توصیه ها آمار فوتی ها افزایش پیدا کرده است، افزود: علت اصلی 82 درصد تصادفات جاده ای، سرعت و سبقت غیرمجاز ناشی از عجله و شتاب در رانندگی و خستگی و خواب آلودگی ناشی از بی توجهی به جلو و ناتوانی در کنترل وسیله نقلیه است.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه بارندگی های روز گذشته منجر به مسدود شدن برخی از جاده های کوهستانی و روستایی به صورت موقت شد، گفت: اصلی ترین مسیری که دیروز به علت بارندگی مسدود شد، محور جنگل گلستان بود که با تلاش عوامل پلیس راه و سازمان راهداری بازگشایی شد.

رییس مرکز کنترل ترافیک راهور با بیان اینکه هم اکنون بارندگی در برخی از جاده های خراسان رضوی، خراسان شمالی، کرمان و سیستان و بلوچستان را داریم، افزود: در محورهای سیستان و بلوچستان و کرمان علاوه بر بارندگی، وزش باد شدید و پدیده گرد و خاک هم گزارش شده و باعث کاهش میدان دید رانندگان شده است.

سرهنگ شیرانی به مسافرانی که در این مسیرها قصد سفر دارند، توصیه کرد: با توجه به کاهش دید در برخی جاده ها به علت وزش باد، حتماً احتیاط لازم را داشته باشند و چراغ خودرو را روشن نگه دارند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جاده های اصلی و مواصلاتی کشور باز است – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جاده های اصلی و مواصلاتی کشور باز است – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.