جزییات بارش سنگین برف در رشت / پیش بینی هوای گیلان تا آخر هفته

جزییات بارش سنگین برف در رشت / پیش بینی هوای گیلان تا آخر هفته

آفتاب نیوز :

محمد دادرس 7 اسفند آسمان گیلان را ابری و مه آلود، همراه با بارش برف دانست و اظهار کرد: جیرنده با 7.8 درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین نقطه استان بوده و دمای رشت بین صفر و یک درجه سانتیگراد زیر صفر در نوسان است.

وی نقشه های هواشناسی را نشان دهنده فعالیت سامانه بارشی و سرد در منطقه دانست و افزود: مطابق هشدار سطح نارنجی صادر شده، شرایط برای ابرناکی و مه آلود بودن هوا و کاهش محسوس دما و بارش برف شدید و کولاک در ارتفاعات و دامنه ها به تناوب تا پایان هفته فراهم است.

مدیرکل راهداری گیلان با بیان اینکه بارش برف تا عصر و اوایل شب امروز ادامه دارد، تصریح کرد: به تدریج تا ظهر فردا از شدت بارش ها کاسته می شود و طی سه شنبه و چهارشنبه شاهد بارش خفیف و پراکنده برف و باران در نقاط مختلف استان خواهیم بود.

دادرس از بارش 142 میلیمتری باران در ایستگاه امامزاده اسحاق طی 96 ساعت گذشته خبر داد و با بیان اینکه ارتفاع برف در این ایستگاه به 80 سانت رسیده، خاطرنشان کرد: شاهد بارش 150 سانتی برف در محور بره سر – قوشه لانه – کلیشم هستیم و در دو محور سیاهکل – دیلمان و بلوردکان – خصیب دشت نیز به ترتیب 100 و 130 سانت برف باریده است.

وی ادامه داد: طی 24 ساعت گذشته شاهد بارش شدید و خیلی شدید برف در استان بودیم و مساحت برف در ارتفاعات بالاست، اما این حجم از بارش را پیش بینی کرده بودیم و جلسات مدیریت بحران تشکیل شده بود و لذا الگوی این بارش با برف 83 متفاوت است.

دادرس با اشاره به بارش 40 تا 50 سانتی برف در مناطق جنوبی شهرستان رشت و 20 تا 30 سانت در داخل شهر، تاکید کرد: از ظهر چهارشنبه تا ظهر پنجشنبه مجددا شاهد تقویت ناپایداری ها خواهیم بود و بارش باران پیش بینی می شود، اما به دلیل برودت هوا، امکان بارش مخلوط برف و باران وجود دارد.

وی از بارش باران در مناطق ساحلی استان خبر داد و اضافه کرد: از پنجشنبه با خروج تدریجی سامانه ناپایدار از استان، روند کاهش ابر و افزایش دما و پدیده یخبندان در ساعات صبح و شب مورد انتظار است.

بارش شدید برف در 11 محور کوهستانی استان ادامه دارد و بارش در محور های پونل – خلخال و فومن – ماسوله و شفت – امامزاده اسحاق – امامزاده ابراهیم خفیف شده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جزییات بارش سنگین برف در رشت / پیش بینی هوای گیلان تا آخر هفته" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جزییات بارش سنگین برف در رشت / پیش بینی هوای گیلان تا آخر هفته"، کلیک کنید.