جزییات برگزاری همایش بین المللی سلامت خانواده و نظام ارجاع

جزییات برگزاری همایش بین المللی سلامت خانواده و نظام ارجاع

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی جزییات برگزاری همایش بین المللی سلامت خانواده و نظام ارجاع در 15 و 16 اسفندماه را تشریح کرد.

به گزارش آزیلاز، دکتر علیرضا زالی در نشست خبری همایش بین المللی سلامت خانواده با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به نیابت از 65 دانشگاه علوم پزشکی کشور برنامه ریزی مفصل و مدونی را برای اجرای این کنفرانس بین المللی انجام داده است، اظهار کرد: مسیله ای که باید به آن توجه شود، دلایل انتخاب کشورهایی است که جمهوری اسلامی ایران در این کنفرانس میزبان آن ها خواهد بود؛ در مجموع کشورهای منطقه در زمینه بیماری ها و چالش های فراسوی حوزه سلامت اشتراکات منطقه ای دارند و این کشورها، اولویت اصلی برای شرکت در این کنفرانس بین المللی را دارند. پس از آن کشورهایی بودند که به دلیل سفر مقام های عالی رتبه کشورمان به آن کشورها بحث هایی در زمینه سلامت در ذیل تفاهم نامه با آنها قرار گرفته است و سوم کشورهایی هستند که تجربه های موفقی را بر اساس تایید سازمان بهداشت جهانی در زمینه پوشش همگانی سلامت و برنامه های مشابه سلامت خانواده داشتند و برای اینکه این تجربیات انتقال یابد از این کشورها دعوت به عمل آمد.

وی ادامه داد: این همایش 60 سخنران دارد که در قالب 5 پنل تخصصی در این امر مهم مشارکت خواهند داشت. تعدادی از مهمانان خارجی نیز به صورت آنلاین در این پنل ها مشارکت خواهند کرد. افرادی هم از سازمان های بین المللی و سازمان بهداشت جهانی در پنل ها شرکت خواهند کرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افزود: نکته مهم این است که مقرر شد در کنار پنل های پنجگانه که به صورت مسیله محور دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران در حوزه بهداشت مطرح می شود، به تجربه اخیر پوشش همگانی سلامت با مدل جدید سلامت خانواده اشاره شود و در کنار این مسایل تلاش می شود تا از ظرفیت پنل ها استفاده شود تا با نگاه خردورزانه کشورهای جهانی، بتوانیم این مدل را در محک آزمون قرار دهیم و از تجارب آن ها استفاده کنیم.

وی ادامه داد: یکی از برنامه های جذابی که در این نشست مورد توجه قرار خواهد گرفت، مدل استثنایی جمهوری اسلامی با عنوان نگاه ادغام پژوهش و آموزش در نظام سلامت است که آن را باید یک مدل منحصر به فرد ایرانی برشمرد. با این زیرساخت به خصوص توفیقات کشور و دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در حوزه پوشش همگانی سلامت به خصوص نظام مراقبت های اولیه و سلامت خانواده مورد توجه قرار خواهد گرفت.

زالی ادامه داد: برای اینکه به دانشگاه های علوم پزشکی فرصت داده شود تا بتوانند تجربیات برتر خود را ارایه دهند، یکی از بخش های مهم این همایش بخش نمایشگاهی است که براین اساس برنامه ریزی که برای نمایشگاه صورت گرفته تقریبا بهترین مدل های تجربی با ممیزی و داوری وزارت بهداشت انتخاب خواهند شد و در بخش نمایشگاه و در معرض دید مهمانان خارجی قرار خواهند گرفت. فرصتی فراهم شده است که شرکت های دارویی و تجیهزات پزشکی، شرکت هایی که مدل داروهای گیاهی را دارند، طب ایرانی، معاونین وزارت بهداشت در حوزه تحقیقات و فناوری و آموزش و معاونت بین المللی، پرستاری، درمان و … غرفه هایی را در این نمایشگاه خواهند داشت و تعدادی از دستاوردهای فیزیکی همچون خانه بهداشت، مراکز جامع سلامت در محل نمایشگاه به نمایش گذاشته خواهد شد.

وی افزود: در کنار این موضوع هماهنگ شده که با کمک دکتر نیکنام ملاقات دوجانبه ای با دکتر عین اللهی و مقامات عالی رتبه جهانی برگزار شود و از این فرصت ها استفاده شود تا قراردادهای چندجانبه منعقد شود.

زالی در پایان مطرح کرد: در حاشیه این مراسم از فناوری های ایران که در عرصه ملی هستند نیز بازدید خواهد شد.

پایان خبر آزیلاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جزییات برگزاری همایش بین المللی سلامت خانواده و نظام ارجاع" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جزییات برگزاری همایش بین المللی سلامت خانواده و نظام ارجاع"، کلیک کنید.