حالِ هندبال بانوان نصف جهان بهتر می شود

حالِ هندبال بانوان نصف جهان بهتر می شود

آزیلاز/اصفهان پس از سال ها تک نماینده بودن هندبال بانوان اصفهان در لیگ برتر، حال نامی نو با نایب قهرمانی لیگ دسته یک جواز لیگ برتری اش را بدست آورد تا خبر از روزهای خوب پیش روی ورزش بانوان اصفهان دهد.

مرحله نهایی لیگ دسته یک هندبال بانوان از 16 تا 18 اسفندماه 1402 با 4 تیم رایزکو تهران، نامی نو اصفهان، استقلال قزوین و لوله گستر اسفراین به میزبانی اصفهان برگزار شد که در پایان تیم هندبال رایزکو تهران و نامی نو اصفهان راهی فینال شده و دختران اصفهان بر سکوی دوم ایستادند تا با نایب قهرمانی سهمیه حضور در لیگ هندبال بانوان را کسب کنند.

تا پایان رقابت های لیگ برتر 1402 تنها تیم هندبال بانوان سپاهان بود که به عنوان نماینده نصف جهان در لیگ حضور داشت، اما اکنون پس از چندسال تیم هندبال نامی نو توانست با نتیجه 23 بر 20 در برابر تیم رایزکو تهران به نایب قهرمانی رسیده و لیگ برتری شود که می تواند خبر از روزهای روشن و رو به رشد هندبال بانوان اصفهان بدهد.
 

مژگان روح نواز، سرمربی تیم هندبال بانوان نامی نو در گفت وگو با آزیلاز، پس از صعود تیمش به سوپرلیگ اظهار کرد: هدف اصلی ما رسیدن به سوپر لیگ بود. یکی از برنامه هایی که به باشگاه دادیم این بود که بتوانیم دو تیم در اصفهان را همزمان پایه سازی کنیم .

او با تاکید بر اینکه نباید با نیرو و پتانسیل خوبی که در اصفهان وجود دارد فقط یک تیم سپاهان برای هندبال باشد، گفت: می خواستیم هندبال بانوان را از حالت تک قطبی خارج کرده و یک تیم دیگر اضافه کنیم. وقتی دو تیم هندبال در اصفهان باشد کیفیت بالا می رود.

سرمربی نامی نو درباره تشکیل این تیم توضیح داد: تیم هندبال نامی نو از مهرماه با حمایت هندبال اصفهان تشکیل شد و حدودا از اواسط آبان ماه باشگاه نامی نو حمایت اسپانسری خود را شروع کرد. تعدادی از بازیکنان جوان و نوجوانی از تیم سپاهان که نتوانسته بودند بازی کنند، ترکیب تیم نامی نو را با سطح متوسط خوب تشکیل دادند. پس از شروع مسابقات و کشف ضعف ها، مبنا بر این شد که علاوه بر بازیکنان بومی باید از غیربومی نیز استفاده کنیم.

روح نواز تصریح کرد: بازیکن بسیار خوبی را در دوره اول و دوم با آسیب دیدگی شدید از دست دادیم، همچنین قبل از شروع دوره سوم بازی ها کاپیتان تیم نامی نو دچار ضربه شدید به کمر شد و نتوانستیم از او در ادامه استفاده کنیم.

به گزارش آزیلاز، اصفهان به عنوان استان هندبال خیز ایران است، اما برخلاف حضور 4 نماینده در لیگ برتر آقایان، تنها یک نماینده در لیگ برتر بانوان داشت که سپاهانی ها لیگ 1402 را با رده چهارمی جدول به پایان رساندند.

حال با کسب سهمیه لیگ برتری نامی نو برای فصل بعد و حضور 2 تیم از اصفهان، می توان بیش از پیش به آینده هندبال بانوان اصفهان امیدوار بود.

پایان خبر آزیلاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حالِ هندبال بانوان نصف جهان بهتر می شود" هستید؟ با کلیک بر روی خانواده، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حالِ هندبال بانوان نصف جهان بهتر می شود"، کلیک کنید.