حمایت از کسب و کارهای خانگی با پویش «کار تو خونه مونه» – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان

حمایت از کسب و کارهای خانگی با پویش «کار تو خونه مونه» - خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آزیلاز، مریم اردبیلی در مراسم افتتاحیه دوره آکادمی رشد کسب و کارهای خانگی «کار تو خونه مونه»، با بیان اینکه دور دوم کمپین «کار تو خونه مونه» را در یک روز زیبای برفی پایتخت آغاز کرده ایم، اظهار کرد: داستان «کار توی خونه مونه» از آنجایی آغاز شد که احساس کردیم در یک فضای شهری سالم، پویا و زنده، هر امکان، مهارت، توانمندی و استعداد باید امکان شکوفایی داشته باشد؛ یعنی شهر ما، زمانی زنده و پویاست که نسبت به همه این توانمندی ها، بازخورد مثبت داشته و اتمسفر پویا و سازنده ای را جهت تسهیل این امر، ایجاد کند.

وی ادامه داد: تا زمانی که خانه ها و خانواده های شهرمان، مولد نباشند، از انفعال خارج نشوند و دست به عاملیت و فعالیت نزنند، صرفاً یک شهر و شهروند مصرف گرا خواهیم داشت و «شهر زنده و با نشاط» صرفاً یک شعار باقی خواهد ماند.

دستیار ویژه شهردار تهران در امور زنان و خانواده با بیان اینکه معتقدیم شهروندان به ویژه زنان در هر خانه، کارگاه کوچک و یا کسب و کار خرد خانگی و محلی که درگیر تولید شوند، فرهنگ مولدگری در کل خانواده و سبک زندگی شان نهادینه خواهد شد، تصریح کرد: هر شهروند در واقع یک فرصت طلایی برای خود، خانواده و برای شهر و برای آینده کشورمان است که ما به عنوان مدیریت شهری باید با کمک و تسهیلگری این توانمندی ها را شکوفا کنیم.

اردبیلی خطاب به زنان شرکت کننده در این دوره هم اظهار کرد: همه عزیزانی که در این جمع حضور دارند، در حوزه هایی از کسب و کار دارای توانمندی، مهارت و تجارب خوب هستند؛ پس وظیفه ما است که در هر پله ای که از این کسب و کار قرار دارید به شما کمک کنیم تا فعالیتتان توسعه یابد، افراد بیشتری را درگیر آن کسب و کار و یا ایده تولیدی کنید که این خیلی ارزشمند است.

مدیرکل امور زنان و خانواده شهرداری تهران افزود: در کلانشهری مثل تهران که درصد بالایی از افراد صرفاً مصرف گرا هستند، اینکه شما با یک انگیزه ارزشمند و توانمندی فوق العاده دور هم جمع شده اید تا با ایده هایتان در این فضای مصرف زده شهر، جوانه های پویا و مولدی را شکوفا کنید، اتفاق مبارک و فرصت مغتنمی است تا از تجربه، مهارت و توانمندی شما برای توانمند کردن شهرمان بهره ببریم و استفاده کنیم.

وی با تاکید بر این موضوع که این حرکت، قطعاً منشا خیر و برکت است خاطرنشان کرد: زنان، خانواده، شهروندان، ملت، جامعه و یا شهری که به جای مصرف فرهنگی، اجتماعی ویا اقتصادی، دست به تولید بزند، بزرگترین موتور محرکه تحول و حرکت به سمت آینده روشن برای آن جامعه خواهد بود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حمایت از کسب و کارهای خانگی با پویش «کار تو خونه مونه» – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی خانواده، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حمایت از کسب و کارهای خانگی با پویش «کار تو خونه مونه» – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.