خبر مهم وزارت نفت درباره سهمیه بنزین نوروز

خبر مهم وزارت نفت درباره سهمیه بنزین نوروز

آفتاب نیوز :

جعفر سالاری نسب در آیین آغاز اعزام گروه های عملیاتی طرح نظارت بر سوخت رسانی نوروزی در این باره گفت: با اعزام این گروه ها، طرح نظارت بر عرضه نوروزی رسما کلید خورد.

وی با اشاره آغاز سفر ها از روز های گذشته با توجه به تقارن ماه مبارک رمضان و ایام نوروز و حجم بالای این سفر ها از آمادگی کامل انبار های و مناطق شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی برای توزیع سوخت نوروزی مسافران خبر داد و افزود: با توجه به نیاز مردم برای استفاده بهتر از خدمات جایگاه های عرضه سوخت، نظارت جدی بر نحوه توزیع بنزین، تعداد کارت آزاد جایگاه ها و نیز رعایت موارد ایمنی جایگاه ها در طرح نظارت انجام خواهد شد.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی تاکید کرد: 100 گروه عملیاتی در قالب این طرح به بیش از 37 منطقه و 232 ناحیه شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در سراسر کشور اعزام خواهند شد.

سالاری نسب تصریح کرد: 2 هزار و 500 نفر – ساعت در این طرح مشارکت و فعالیت می کنند و گروه های عملیاتی ماموریت دارند نحوه توزیع را پایش کنند، این 100 گروه در سراسر کشور به بیش از 4 هزار جایگاه عرضه در سراسر کشور به ویژه جایگاه های محور های مواصلاتی اصلی، ترانزیتی و فرعی اعزام می شوند و بر نحوه نظارت سوخت در این محور ها نظارت کامل دارند.

بدایاس گزارش وزارت نفت، وی با اشاره به اینکه طرح نظارت بر عرضه نوروزی سوخت تا 15 فروردین ماه به صورت شبانه روزی ادامه خواهد یافت، گفت: این نظارت در همه ایام سال وجود دارد، اما در ایام نوروز به صورت ویژه و شبانه روزی انجام خواهد شد.

پیش بینی توزیع میانگین روزانه بیش از 120 میلیون لیتر بنزین در ایام سفر های نوروزی

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی درباره مقدار مصرف بنزین در کشور اعلام کرد: میانگین مصرف بنزین هم اکنون 115 میلیون لیتر در روز است که پیش بینی می کنیم در این روز ها به بیش از 120 میلیون لیتر برسد.

الاری نسب افزود: در روز های گذشته با توجه به آغاز سفر های نوروزی، رقم مصرف 133 میلیون لیتر بنزین در یک روز ثبت شده است.

کارت آزاد جایگاه داران به مقدار کافی در جایگاه ها وجود دارد

وی همچنین از در اختیار گذاشتن کارت آزاد جایگاه داران به مقدا کافی در جایگاه های سراسر کشور به ویژه محور های مواصلاتی پرتردد خبر داد و گفت: به میزان کافی کارت آزاد به مناطق ارسال شده است و هیچ کمبودی در این زمینه وجود ندارد و مسافران می توانند در صورت نیاز از کارت سوخت آزاد جایگاه داران برای دریافت سوخت استفاده کنند.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی بیان کرد: مردم می توانند از سهمیه یارانه ای و آزاد کارت سوخت خود استفاده کنند و مابه التفاوت موردنیاز سوخت را از جایگاه داران دریافت کنند، اما خواهش و تاکید ما این است که مردم در سفر کارت های شخصی خود را همراه داشته باشند، مصرف خود را مدیریت و از کارت های سوخت شخصی خود استفاده کنند.

آمادگی کامل کاروان زمینی، هوایی و دریایی توزیع فرآورده کشور

سالاری نسب همچنین با اشاره به سرمای ماندگار دو هفته اخیر گفت: در ایام پربارش زمستان امسال، سوخت نیروگاه های کشور را به طور کامل تامین کردیم و خوشبختانه قطعی برق در کشور نداشتیم، افزون بر آن در صورت پایداری سرما در ایام نوروز کمبودی در این زمینه وجود ندارد و تمهید های لازم برای ادامه سوخت رسانی به نیروگاه ها اندیشیده شده است.

وی افزود: بیش از 10 هزار نفتکش در این روز ها فعال هستند تا سوخت را به صورت مناسب در بخش های صنعتی و خانگی و خودرویی کشور توزیع کنند؛ همه کاروان حمل ما از نفتکش ها، کشتی ها، ریل و … در آمادگی کامل به سر می برند و تلاش می کنند در بخش تامین نفت گاز، بنزین و سوخت هوایی کشور مشکلی نداشته باشیم.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با تاکید بر تامین کامل سوخت هوایی موردنیاز واحد های سوختگیری برای تامین سوخت موردنیاز پرواز های نوروزی بیان کرد: از همه همکاران خود در عملیات شرکت ملی پخش، سوخت رسانی به نیروگاه ها و نیز رانندگان نفتکش، متصدیان جایگاه ها در همه مناطق، نواحی، ستاد شرکت ملی پخش و جایگاه ها که در این عملیات بزرگ نقش ایفا می کنند، تشکر و قدردانی می کنم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خبر مهم وزارت نفت درباره سهمیه بنزین نوروز" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خبر مهم وزارت نفت درباره سهمیه بنزین نوروز"، کلیک کنید.