خروج بیش از ۶۵ هزار زائر ایرانی از مکه مکرمه

خروج بیش از ۶۵ هزار زائر ایرانی از مکه مکرمه

ستاد مکه مکرمه اعلام کرد که تاکنون بیش از ۶۵۰۴۶ نفر از زائران و عوامل کاروان‌های ایرانی از مکه مکرمه خارج شدند.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آزیلاز، براساس تازه‌ترین آمارستاد مکه مکرمه با خروج ۶۵۰۴۶ نفر از زائران و عوامل کاروان‌های ایرانی از این شهر، تعداد حجاج کشورمان تا بامداد امروز در جوار بیت الله الحرام بیش از ۲۲۶۰۰ نفر اعلام شد.

آقای غلامرضا رضایی رئیس ستاد عملیات حج ۱۴۰۳ در این باره گفت: تا بامداد امروز شنبه (۱۶ تیر) جمع زائران و عوامل اعزامی به ایران به ۵۳۱۲۱ نفر رسید که به ترتیب ۴۰۱۴۳ و ۱۲۹۷۸ نفر از فرودگاه‌های مدینه و جده راهی ایستگاه‌های پروازی در میهن مان شدند.

بگفته وی جمع زائران و عوامل باقیمانده در عربستان تا بامداد امروز بیش از ۳۳۱۶۰ نفر است که ۱۰۵۵۹ نفر از آنها زائر مدینه بعد در قالب ۷۵ کاروان هستند که برای زیارت بارگاه نبی مکرم اسلام وائمه بقیع به شهر پیامبر منتقل شده اند.

وی افزود: تا بامداد امروزاز مجموع ۳۸۱ کاروان اعزام شده به ایران ۲۸۷ کاروان از مدینه و ۹۴ کاروان از جده بوده است.

بگفته رئیس ستاد عملیات حج ۱۴۰۳ بیش از ۶۰ درصد از زائران و عوامل کاروان‌ها تا بامداد امروز به ایران اعزام شده و کمتر از ۴۰ درصد هم در عربستان حضور دارند.

وی در پایان افزود: بحمدالله روند خدمت رسانی به زائران در حوزه‌های مخنلف به صورت عادی در حال انجام است و پرواز‌های بازگشت حجاج که ازطریق دو فرودگاه مدینه و جده از یکم تیرماه آغاز شده است در اوایل ماه محرم پایان می‌یابد.

گفتنی است در حج ۱۴۰۳ بیش از ۸۷ هزار و ۶۰۰ نفر از هموطنان کشورمان از ایستگاه‌های مختلف پروازی عازم سرزمین وحی شدند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خروج بیش از ۶۵ هزار زائر ایرانی از مکه مکرمه" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خروج بیش از ۶۵ هزار زائر ایرانی از مکه مکرمه"، کلیک کنید.