خشکسالی در کشور تا دو سال آینده به پایان می رسد

خشکسالی در کشور تا دو سال آینده به پایان می رسد

آفتاب نیوز :

محمدحسن نامی پیش از ظهر امروز پنجشنبه ضمن سفر به استان خوزستان و بازدید از سد و نیروگاه دز در شهرستان اندیمشک اظهار کرد: در این دوره از بارش ها و فعالیت سامانه بارشی قدرتمند در کشور و استان خوزستان، همکاری و همراهی مردم با مسیولان بود، هر آنچه که از سوی مسیولان و دستگاه های اجرایی ابلاغ می شود، مردم رعایت می کردند و همین موضوع سبب شده تا شاهد مدیریت بسیار بهینه در سیلاب اخیر باشیم.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور به حضور همه مسیولان کشور در صحنه بحران اشاره کرد و ادامه داد: رییس جمهور دایماً مسایل را رصد و دستور های لازم را ابلاغ می کرد و معاون اول رییس جمهور و وزیر کشور نیز پیگیر موضوع بودند و در صحنه حضور داشتند.

وی ادامه داد: حضور مردم و مسوولان در صحنه و اجرای دستور ها و ابلاغ ها می تواند در آینده خطر بلایای طبیعی را به صفر برساند، در این بارش سیل آسای اخیر با همراهی مردم اتفاق افتاد و با اسکان اضطراری روستاییان و عشایر در معرض خطر، شاهد اتفاق بدی در کشور نبودیم.

وی گفت: در برخی مناطق دبی آب افزایش یافت و در صورتیکه جا به جایی و تخلیه انجام نمی شد، تلفات اتفاق می افتاد که با همکاری و همراهی مردم و حضور در صحنه مسوولان بدون خطر و حادثه از سیلاب عبور کردیم.

نامی با بیان اینکه در پنج ساله دوم خشکسالی هستیم، اظهار کرد: پیش بینی می شود این وضعیت تا یک یا 2 سال آینده به پایان برسد و درصورتی که بارندگی های اخیر که رحمت الهی بود، اتفاق نمی افتاد، در تابستان امسال برای تامین آب برخی مناطق دچار مشکل می شدیم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خشکسالی در کشور تا دو سال آینده به پایان می رسد" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خشکسالی در کشور تا دو سال آینده به پایان می رسد"، کلیک کنید.