«خوزستان» اولین انتخاب و مقصد گردشگران است – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان

«خوزستان» اولین انتخاب و مقصد گردشگران است - خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آزیلاز، علی اکبر حسینی محراب عصر امروز دوشنبه در حاشیه برگزاری هفدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران در جمع خبرنگاران به تنوع فرهنگی و قومیتی استان خوزستان اشاره کرد و توضیح داد: زندگی اقوام مختلف با گویش ها و فرهنگ های متنوع در یک اقلیم، خوزستان را اولین انتخاب و مقصد گردشگران کرده است.

وی افزود: همه مناطق و روستاهای خوزستان به نوعی درگیر مسایل گردشگری هستند و از این نظر روستاهای نمونه ای در خوزستان وجود دارند که به عنوان یک مقصد جاذبه گردشگری برای مردم ایران محسوب می شوند.

استاندار خوزستان ادامه داد: در مکان های گردشگری خوزستان ظرفیت های مناسبی برای صنعت گردشگری وجود دارد که شامل دریاچه های پشت سد تا روستاها و امامزاده های متعدد در شهرها، مقبره دانیال نبی در شوش، آرامگاه علی ابن مهزیار اهوازی و ظرفیت غنی اردوی راهیان نور و شهدای دفاع مقدس است که امسال میلیون ها زایر از سراسر کشور را گرد هم آورد.

وی بیان کرد: استان خوزستان آماده است تا در این فصل، هموطنان خوب ایران را میزبانی کند تا از فضایل و مهربانی مردم خوزستان بهره مند شوند و به عنوان یک قطب گردشگری، منتظر ورود مسافران از سراسر ایران هستیم و آمادگی کامل را برای پذیرایی از آنها داریم.

به گزارش آزیلاز، غرفه خوزستان در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران در سالن های هشت و 9 برگزار شده است، از تاریخ 23 تا 26 بهمن 1402 و از ساعت 8 تا 15 برای بازدید عموم برپا شده است.

در این رویداد مهم بین المللی نیز کارگاه ها، دوره های آموزشی و میزگردهای تخصصی برگزار و در بخش های مختلف نمایشگاه به معرفی ظرفیت های گوناگون استان های مرتبط با انواع گردشگری نظیر گردشگری مقاومت، گردشگری فرهنگی و تاریخی، گردشگری آبی، گردشگری سلامت، اکوتوریسم، گردشگری کودک و… پرداخته می شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "«خوزستان» اولین انتخاب و مقصد گردشگران است – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "«خوزستان» اولین انتخاب و مقصد گردشگران است – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.