دختران تکواندوکار به دنبال افتخارآفرینی در پارالمپیک پاریس

دختران تکواندوکار به دنبال افتخارآفرینی در پارالمپیک پاریس

مربی تیم ملی پاراتکواندو بانوان گفت: بانوان پاراتکواندو با نتایج و عملکرد موفقی که داشتند راه چند ساله را طی 3 سال طی کردند.

به گزارش آزیلاز، عاطفه کشاورز در ارزیابی از عملکرد بانوان پاراتکواندو در مسابقات بین المللی جام ریاست فدراسیون جهانی اظهار کرد: در این مسابقات که 20 امتیاز داشت، 14 کشور و 76 ورزشکار حضور داشتند که تیم ایران با 9 ورزشکار موفق به کسب 4 مدال طلا، 2 نقره و یک برنز شد و عنوان قهرمانی این رقابت ها را به خود اختصاص داد. عملکرد بانوان در این مسابقات راضی کننده بود و انتظاری که از آن ها داشتیم را برآورده کردند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا سهمیه پارالمپیک پاریس نیز در این مسابقات توزیع می شد یا خیر؟ افزود: این مسابقات چون رنکینگ داشت برای افزایش امتیازات ورزشکاران بود و سهمیه پارالمپیک پاریس در آن توزیع نمی شد. در حال حاضر در پاراتکواندو بانوان یک سهمیه توسط عبدالله پور کسب شده و امید به کسب دو سهمیه دیگر نیز داریم.

مربی تیم ملی پاراتکواندو خاطرنشان کرد: از سال 99 که پاراتکواندو بانوان به صورت رسمی تشکیل شد تا به امروز به نتایج خیلی خوبی دست پیدا کردیم و بانوان راه چند ساله را طی 3 سال سپری کردند. در بازی های پاراآسیایی هانگژو چین اصلا تصور نمی کردیم موفق به کسب 6 مدال توسط 6 ورزشکار شویم و واقعا عملکرد آن ها عالی بود. با پتانسیلی که بانوان پاراتکواندو دارند یقین دارم در این دوره از بازی های پارالمپیک پاریس روی سکو قرار خواهیم گرفت.

کشاورز گفت: دوره قبل رایحه شهاب که برای اولین بار به پارالمپیک توکیو اعزام شده بود پنجم شد اما این دوره تنها برای کسب سکو به پارالمپیک خواهیم رفت.

وی از اعزام تیم پاراتکواندو به مسابقات قهرمانی آسیا چین در اواخر اسفند خبر داد و افزود: این مسابقات برای کسب سهمیه پارالمپیک پاریس است که سعی داریم با دو نماینده در این تورنمنت حضور پیدا کنیم تا تعداد سهمیه های خود را افزایش دهیم.

پایان خبر آزیلاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دختران تکواندوکار به دنبال افتخارآفرینی در پارالمپیک پاریس" هستید؟ با کلیک بر روی خانواده، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دختران تکواندوکار به دنبال افتخارآفرینی در پارالمپیک پاریس"، کلیک کنید.