درویش مثل پرسپولیس! – آزیلاز

سپهر ستاری: پرسپولیس یکی از تیم هایی بود که در تعطیلات نیم فصل تغییرات زیادی را تجربه کرد و با چهره ای متفاوت پا به نیم فصل دوم گذاشت. سرخپوشان پایتخت پس از جدایی یحیی گل محمدی حالا اوسمار ویرا برزیلی به عنوان سرمربی خود می بینند و با چند خرید جدید وارد مسابقات شده اند. مدافع عنوان قهرمانی پس از شکست مقابل آلومینیوم اراک، موفق شد تراکتور و ذوب آهن را شکست دهد تا اوضاع برای اوسمار ویرا تا حدی آرام شود. با این حال پرسپولیس این روزها با چند موضوع مهم دست وپنجه نرم می کند و باید دید مدیران این باشگاه چگونه با این چالش ها مواجه خواهند شد.

اعتراض و تهدید پس از برد شیرین

پس از برد ارزشمند پرسپولیس در خانه ذوب آهن، چند بازیکن این تیم مثل مهدی ترابی و وحید امیری لب به اعتراض گشودند و از وضعیت مالی تیم شان انتقاد کردند. بازیکنان پرسپولیس این روزها اصلا از پرداختی های باشگاه راضی نیستند و معتقدند وقتی این تیم توانسته چند بازیکن جدید جذب کند، پس باید مطالبات بازیکنان قبلی را هم بدهد تا در حق نفرات قدیمی ظلم نشود. ترابی در صحبت های خود به صورت غیرمستقیم درویش را هم تهدید کرد که اگر مشکلات حل نشود ممکن است تصمیم دیگری از سوی بازیکنان گرفته شود.

این نخستین باری نیست که بازیکنان پرسپولیس به دلیل مشکل در پرداخت دستمزد روبه روی مدیریت قرار می گیرند و ابتدای فصل هم عدم پرداخت آپشن های فصل گذشته باعث اعتصاب بازیکنان شد. پرسپولیسی ها تا امروز حدود 35 درصد دستمزدشان را دریافت کرده اند و از این موضوع راضی نیستند. درویش اخیرا به تمرینات پرسپولیس هم رفته ولی تا وقتی دستمزد بازیکنان به حد قابل قبولی نرسید این اعتراضات فروکش نخواهد کرد.

درویش مثل پرسپولیس!

چالشی به نام مجوز حرفه ای

باشگاه پرسپولیس هم این روزها مثل استقلال درگیر بحث مجوز حرفه ای است و مدیران این تیم تا 11 فروردین برای ارسال مدارک فرصت دارند. در حال حاضر پرسپولیس هیچ بدهی قطعی ندارد و از این نظر خطری این تیم را تهدید نمی کند اما بحث مالکیت مشترک سرخابی های پایتخت به یک چالش جدی در راه کسب مجوز حرفه ای تبدیل شده است. در شرایطی که قرار بود برای حل این مشکل مالکیت پرسپولیس به شستا واگذار شود، این شرکت تا امروز تمایل چندانی نسبت به این موضوع نشان نداده و بحث انتقال مالکیت سرخپوشان فعلا به نتیجه ای نرسیده است.

از طرفی استقلال هم برای انتقال موانعی دارد و در فاصله کمتر از یک ماه تا فرصت باقی مانده برای ارسال مدارک، هر 2 باشگاه استقلال و پرسپولیس تحت مالکیت وزارت ورزش هستند. کیومرث هاشمی، وزیر ورزش وجوانان هم وعده داده که این مشکل حل شود ولی تا امروز اتفاقی رخ نداده و خطر حذف از لیگ قهرمانان آسیا به شدت پرسپولیس و استقلال را تهدید می کند. بدون تردید حذف از لیگ قهرمانان آسیا می تواند با اعتراض هواداران مواجه شود و آن ها تحمل اینکه تیم شان به دلیل مشکلات مدیریتی نتواند به آسیا برود را ندارند.

دربی، آزمون بزرگ اوسمار ویرا

رضا درویش پس از انتخاب اوسمار ویرا به جای یحیی گل محمدی با انتقادات زیادی مواجه شد و کمتر کسی از این تصمیم حمایت کرد. پس از شکست مقابل آلومینیوم انتقادات به اوج رسید ولی 2 برد مهم مقابل تراکتور و ذوب آهم و نمایش خوب پرسپولیس در این بازی ها باعث شد هواداران نسبت به آینده تیم شان با سرمربی برزیلی امیدوار شوند. پرسپولیس پیش از دربی باید با نفت وگاز گچساران و فولاد خوزستان در ورزشگاه آزادی بازی کند و برد احتمالی در این 2 بازی باعث می شود این تیم با بهترین شرایط پا به دربی بگذارد.

با این حال دربی آزمون بزرگ اوسمار ویرا روی نیمکت پرسپولیس است و شکست در آن می تواند باعث انتقاد شدید هواداران شود. از طرفی رضا درویش هم به عنوان کسی که پس از جدایی گل محمدی، اوسمار را انتخاب کرد نمی تواند از تیغ تیز انتقادات در امان بماند و شکست مقابل استقلال شرایط را برای او هم سخت کند. به خصوص که خیلی از هواداران اکنون معتقدند اتفاقاتی مانند خرید بازیکن و اردوی خارجی در زمان حضور کادر فنی قبلی انجام نمی شد و پس از جدایی گل محمدی تمام نفراتی که در لیست خرید او حضور داشتند جذب شدند!

درویش مثل پرسپولیس!

258 258

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "درویش مثل پرسپولیس! – آزیلاز" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "درویش مثل پرسپولیس! – آزیلاز"، کلیک کنید.