دمای خوزستان چه زمانی 50 درجه می شود؟

دمای خوزستان چه زمانی 50 درجه می شود؟

آزیلاز/خوزستان مدیرکل هواشناسی خوزستان با اشاره به پیش بینی وضعیت دما در بهار و تابستان امسال، گفت: دمای خوزستان اواخر اردیبهشت ماه به 40 درجه می رسد و از 15 خردادماه به بعد احتمال وقوع دماهای 50 درجه وجود دارد.

محمد سبزه زاری در گفت وگو با آزیلاز، با اشاره به وضعیت دمای خوزستان اظهار کرد: میانگین دمای درازمدت در اردیبهشت ماه در خوزستان 36.3 درجه سانتیگراد و در خردادماه 43 درجه سانتیگراد است و میزان دمای اردیبهشت ماه امسال در مناطق جنوبی نرمال و در مناطق شمالی و شرقی کمی کمتر از نرمال پیش بینی می شود و دمای خردادماه نیز در مناطق جنوبی تا مرکز، نرمال و در مناطق شمالی و شرقی کمتر از نرمال خواهد بود.

وی افزود: میانگین دمای درازمدت در تیرماه در خوزستان 45.4 درجه سانتیگراد است که امسال در این ماه نسبت به درازمدت نیم تا یک و نیم درجه بالاتر از نرمال پیش بینی می شود.

سبزه زاری ادامه داد: میانگین دمای درازمدت در مردادماه خوزستان 45.7 درجه سانتیگراد است که امسال در بیشتر مناطق نیم تا یک درجه افزایش خواهد یافت. در مناطق جنوبی نیز در مردادماه، دما تا نیم درجه بالاتر از نرمال پیش بینی می شود.

وی بیان کرد: میانگین دمای درازمدت در شهریورماه خوزستان نیز 43 درجه سانتیگراد است که دمای شهریورماه امسال نیم درجه بالاتر از نرمال خواهد بود.

مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: دمای خوزستان اواخر اردیبهشت ماه به 40 درجه می رسد و از 15 خردادماه به بعد احتمال وقوع دماهای 50 درجه وجود دارد.

پایان خبر آزیلاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دمای خوزستان چه زمانی 50 درجه می شود؟" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دمای خوزستان چه زمانی 50 درجه می شود؟"، کلیک کنید.