دونده نفرین شده – آزیلاز

دونده نفرین شده - آزیلاز

دختر دونده آمریکایی در 4 المپیک برای رسیدن به مدال دوی 100 متر با مانع تلاش کرد اما یک نفرین نگذاشت او به هدفش برسد.

به گزارش آزیلاز، بازی های المپیک پر از داستان های شگفت انگیز است. داستان هایی می توانند عجیب، خنده دار، احساسی و غم انگیز باشند. یکی از این داستان ها مربوط به دختر دونده ای است که با نفرین مانع روبرو شد.

اولین بدشانسی در المپیک 1992 بارسلونا

 گیل دیورس پس از غلبه بر یک بیماری خودایمنی نادر به بازی های المپیک 1992 بارسلونا رسید. در فینال دوی 100 متر توانست جولیت کاتبرت جاماییکایی را شکست دهد و قهرمان شد. دیورس سپس به فینال 100 متر با مانع رسید. همه چیز به یک مدال طلای دیگر اشاره داشت اما آخرین مانع اجازه نداد که او به طلا برسد. این ورزشکار آمریکایی در اثر با برخورد با مانع، سقوط کرد و عنوان قهرمانی را به دونده یونانی داد.

بدشانسی دوم در المپیک 1996 آتلانتا

دیورس از آن دسته افرادی نبود که تسلیم شود. او عناوین قهرمانی جهان در سال های 1993 و 1995 را به دست آورد اما یک بار دیگر در فینال المپیک  در اثر برخورد با مانع شکست خورد. دیورس در  فینال دوی 100 متر پیروز شد و دوباره مدال گرفت اما در فینال دوی 100 متر با مانع در اثر برخورد با مانع چهارم شد.

تلاش ناموفق در دو المپیک 2000 و 2004

 شاید فکر کنید دیورس تسلیم شد و اجازه داد نفرین مانع پیروز شود اما این طور نیست. در المپیک 2000 سیدنی، دیورس در سن 33 سالگی، باز شانس خود را در 100 متر با مانع امتحان کرد و توانست به نیمه نهایی برسد. در این مرحله با پاره شدن همسرینگ روبرو شد و نتوانست مسابقه را به پایان برسد.

پس از سه تلاش ناموفق، دیورس همچنان آرزوی مدال المپیک دوی 100 متر با مانع را داشت. از این رو در سن 37 سالگی در المپیک 2004 آتن دوباره تلاش کرد و در مرحله مقدماتی از ناحیه ساق پا آسیب دید و حضور در فینال را از دست داد. متاسفانه هر داستانی پایان خوش ندارد. او در طول فعالیت خود سه مدال طلا در دوی 100 متر و دوی 4 در 100 متر به دست آورد اما هنوز ممکن است خاطره تلخ  نرسیدن به مدال المپیک دوی 100 متر با مانع را به همراه داشته باشد.

پایان خبر آزیلاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دونده نفرین شده – آزیلاز" هستید؟ با کلیک بر روی خانواده، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دونده نفرین شده – آزیلاز"، کلیک کنید.