رستمیان: ویزای آلمان فقط برای من صادر شد/ مدال فروغی باعث افزایش توجه به تیراندازی نشد

رستمیان: ویزای آلمان فقط برای من صادر شد/ مدال فروغی باعث افزایش توجه به تیراندازی نشد

بانوی تیرانداز ایران درباره مسابقات پیش روی این رشته در کشور آلمان گفت: فدراسیون موفق به گرفتن ویزای آلمان نشد اما ویزای من به خاطر سفرهایی که داشته ام صادر شد و قرار است تصمیم بگیرند که من به تنهایی عازم این مسابقات بشوم یا خیر. اگر کمیته المپیک حمایت کند می توانم به این اردو اعزام شوم. با این اوصاف تنها امید ما مسابقات مونیخ است.

به گزارش آزیلاز، هانیه رستمیان درباره مسابقات پیش روی تیراندازی ایران گفت: دو مسابقات جهانی داریم اولین مسابقات فروردین در برزیل است که آخرین مسابقات کسب سهمیه المپیک است و بچه ها تلاش سهمیه های بیشتری کسب کنند. من هم در این مسابقات حضور دارم و برای کسب تجربه رقابت می کنم. پس از آن مسابقات جهانی مونیخ است و افرادی که سهمیه گرفته اند در این رقابت ها حاضر می شوند که قبل از المپیک است و اهمیت زیادی دارد.

وی خاطرنشان کرد: آماده سازی تیراندازی نیاز به اردو و تجهیزات دارد اما متاسفانه تا الان نتوانسته ایم اردوی برون مرزی داشته باشیم.
رستمیان در پاسخ به سوال آزیلاز مبنی بر اینکه آیا برگزاری اردو در هانوفر آلمان لغو شد یا خیر، خاطرنشان کرد: متاسفانه فدراسیون موفق به گرفتن ویزای آلمان نشد اما ویزای من به خاطر سفرهایی که داشته ام صادر شد و قرار است تصمیم بگیرند که من به تنهایی عازم این مسابقات بشوم یا خیر. اگر کمیته المپیک حمایت کند می توانم به این اردو اعزام شوم. با این اوصاف تنها امید ما مسابقات مونیخ است.

وی درباره نقش مدال طلای جواد فروغی در افرایش توجهات به تیراندازی، گفت: مدال آقای فروغی مدال خوبی بود و خیلی امیدوار شدیم نگاه ها به تیراندازی تغییر کند و حمایت ها بیشتر شود. مسیولان تا جایی که می توانند تلاش می کنند اما مشکلات مالی و مشکلات مربوط به تحریم ها به قدری زیاد است که پس از مدال آقای فروغی هم تغییراتی در توجه به این رشته به وجود نیامده است. 

وی درباره کمبود سلاح برای تیراندازی ایران گفت: تجهیزات در رشته ما خیلی تاثیرگذار است. ما در سلاح های بادی مشکلی نداریم اما سلاح های خفیف را چون تحریم هستیم به ما نمی فروشند. نیروهای مسلح سلاح های ما در رشته تپانچه را دارند. امیدوارم برای سایر سلاح ها نیز کمک شود تا در اختیار ما قرار گیرد.

رستمیان درباره هدفش از حضور در المپیک گفت: رشته تیراندازی قابل پیش بینی نیست. کار سختی داریم اما قول می دهم تمام تلاشم را بکنم. دومین تجربه حضورم در المپیک است. در همه مسابقات امسال به فینال رسیدم و امیدوارم در المپیک هم به مرحله فینال برسم.

پایان خبر آزیلاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رستمیان: ویزای آلمان فقط برای من صادر شد/ مدال فروغی باعث افزایش توجه به تیراندازی نشد" هستید؟ با کلیک بر روی خانواده، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رستمیان: ویزای آلمان فقط برای من صادر شد/ مدال فروغی باعث افزایش توجه به تیراندازی نشد"، کلیک کنید.