رقبای قدرتمندی برای خودروهای بازار در راه هستند/ فیلم

رقبای قدرتمندی برای خودروهای بازار در راه هستند/ فیلم

به گزارش خبرگزاری آزیلاز، وسیله نقلیه خورشیدی یا خودروی الکتریکی خورشیدی، یک وسیله نقلیه الکتریکی است که کاملاً یا به طور قابل توجهی از انرژی مستقیم خورشیدی تامین می شود. معمولاً سلول های فتوولتاییک (PV) موجود در صفحات خورشیدی، انرژی خورشید را مستقیماً به انرژی الکتریکی تبدیل می کنند. اصطلاح «وسیله نقلیه خورشیدی» معمولاً به این معنی است که از انرژی خورشیدی برای تامین انرژی همه یا بخشی از پیشرانه خودرو استفاده می شود. از انرژی خورشیدی ممکن است برای تامین برق برای ارتباطات یا کنترل ها یا دیگر عملکردهای کمکی نیز استفاده شود.

وسایل نقلیه خورشیدی اکنون به عنوان وسایل ترابری روزمره به فروش نمی رسند، اما در گام نخست وسایل نقلیه خورشیدی جنبه نمایشی و تمرینات مهندسی دارند که بیشتر توسط سازمان های دولتی حمایت مالی می شوند. با این حال، وسایل نقلیه که غیرمستقیم از شارژ خورشیدی استفاده می کنند بسیار متداول هستند، البته قایق های خورشیدی به صورت تجاری در دسترس هستند.

خودروهای خورشیدی برای تبدیل نور خورشید به برق برای حرکت موتورهای الکتریکی به سلول های PV نیازمندند. برخلاف انرژی حرارتی خورشیدی که انرژی خورشیدی را به گرما تبدیل می کند، سلول های PV مستقیماً نور خورشید را به برق تبدیل می کنند. به عنوان مثال، می توان از خودروی خورشیدی هیوندای که به تازگی راه اندازی شده و دارای صفحات خورشیدی روی سقف خودرو است نام برد. پانل های PV موجود در خودرو برق را جهت شارژ باتری های خودرو تولید می کنند.

جهت مشاهده لیست قیمت روز خودرو های داخلی و خارجی می توانید به صفحه لیست قیمت روز خودرو در آزیلاز مراجعه کنید

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رقبای قدرتمندی برای خودروهای بازار در راه هستند/ فیلم" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رقبای قدرتمندی برای خودروهای بازار در راه هستند/ فیلم"، کلیک کنید.